Krajšie, štíhlejšie a mlado-vyzerajúce, áno to sú Japonky. Prezradíme vám, ako to robia aby vyzerali stále mlado

Je všeobecne známe, že Japonky sa dožívajú vysokého veku a vyzerajú v každom veku mlado, ako by ani nestarli. Môžeme im závidieť krásnu pleť, ale i skvelú postavu a zdravie. Je pre nich typické práve silné zdravie a štíhla postava. Je tu však pár zvykov, ktoré sú zakorenené v japonskej kultúre a aj vďaka nim Japonky vyzerajú v každom veku mlado a sviežo.

Štatistiky dokazujú, že Japonky sú ženy, ktoré sa dožívajú najvyššieho veku. Podľa štatistiky sa Japonky dožívajú v priemere 86 rokov  a muži Japonci zasa 79 rokov. U nás na Slovensku je tento priemerný vek o 10 rokov nižší. Keď sa však pozriete na ich životný štýl a vitalitu až do vysokého veku, je jasné, že v ich spôsobe života je niečo, čo pomáha udržať si zdravie i peknú postavu a mladý výzor.

1.Kúpeľ:
Aj vďaka podnebiu, v ktorom sa Japonsko nachádza, ale i sopkám sa na tomto území vyskytujú liečivé termálne a teplé minerálne pramene. Takáto horúca voda prospieva elasticite pleti a cirkulácií krvi a kyslíka po tele. Je dokázané, že takýto horúci kúpeľ je pre naše zdravie prospešný a pomáha nám udržať si vitálnu a peknú pleť.

2.Sladkosti:
Aj vy si určite radi zamaškrtíte a po výdatnom obede si ešte doprajete sladký dezert.  Možno si niečo sladké doprajete aj večer ku telke, ale Japonky sa radšej nezdravému cukru vyhýbajú a kľudne takýto dezert vynechajú. Namiesto nezdravých sladkostí si radšej doprajú čerstvé ovocie alebo zdravšiu verziu nejakej tej maškrty. V Japonsku sú známe zdravšie formy sladkostí, ktoré sú vyrábané z pohánky či sladkých zemiakov.

3.Zelený čaj:
Určite ste aj vy počuli o blahodarných účinkoch zeleného čaju. Kvalitné lístky zeleného čaju sú neodmysliteľnou súčasťou každej japonskej domácnosti. Pitie zeleného čaju je zasa neodmysliteľnou súčasťou japonskej kultúry.

Pre nás je možno typické, že vypijeme aj 5 šálok kávy denne, ale Japonky denne vypijú radšej 5 šálok kvalitného zeleného čaju. Ten podporujú vitálnosť, sviežosť, prečisťuje organizmus a spaľuje tuky. Tak čo, nevymeníte aj vy rannú kávu za šálku čaju?

4.Jedlo:
Polhodina na obed znamená buď zjem rýchlo bagetu z automatu alebo do seba rýchlo nadžgám prvé čo mi donesú. Poznáte to aj vy? Horšie je, že tento zlozvyk si berieme aj domov na nedeľňajší obed. Pre nás je typické jesť len 3x denne a vo veľkom. V Japonsku si jedlo vychutnávajú, jedia menšie dávky a viac krát denne.  Veď i také sushi a polievka vás vedia zasýtiť a dodať vám energiu.

5.Plody mora:
Väčšina z nás už len pri slovách „plody mora“ zatvári znechutene, Japonky však morské plody zaraďujú do svojho jedálnička spolu s rybami a ryžou. Plody mora sú plné omega-3 mastných kyselín, a preto sú vhodné nielen pre naše vnútorné orgány, mozog ale i pleť.

Keďže Japonsko je obklopené morom, netrpia núdzou na morské plody a ryby a to sa prejavuje aj v tom, že ryby a morské plody konzumujú každodenne. Každodenná konzumácia je však veľmi prospešná pre organizmus.

6.Prechádzky:
Možno je to aj kvôli hroznej dopravnej situácií, ale Japonky sa neštítia chodenia pešo ani na bicykli. Už odmalička sú aj malé deti zvyknuté chodiť do školy pešo i keď to môže byť niekoľko kilometrov. Chôdza je podľa odborníkov najlepšia pre naše zdravie, kardiovaskulárny systém, svaly a kondíciu.

7.Varenie:
Pre japonskú kuchyňu nie sú typické mastné či vyprážané jedlá. Aj to je možno dôvodom ich neustále štíhlej línie.

V japonskej kuchyni sa väčšinou pripravujú grilované, varené alebo aj surové jedlá. Vyvarujú sa nadbytočného oleja a vyprážaných jedál. Aj stravovanie sa odrazí na celkovom zdraví  a výzore a aj vďaka tomu sú Japonky tak krásne mlado-vyzerajúce!

8.Spoločnosť:
Japonský spôsob života je založený na spolupatričnosti všetkých. Spoločnosť iných môže odbúravať stres a vyvolať pozitívne pocity či vyvolať pocit šťastia. Pre Japoncov je typické združovanie  a silné sociálne väzby.

Možno nebudete dodržiavať všetko čo Japonky berú ako samozrejmosť, ale aspoň niečo môžete vyskúšať. Rozhodne však treba mať harmóniu duše a tela, vnútorný pokoj a vhodný jedálniček. Možno sa tak dožijete vysokého typu a možno nie, ale zdravé stravovanie a životnú štýl vám prinesie vitalitu, sviežosť a pokoj. A to sa oplatí!

ZDROJ: healthcoachcode.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com