Krajčí: Za tri mesiace by sme zvládli zaočkovať 3,5 milióna ľudí, no pribrzdí nás nedostatok vakcín

Očkovať je potrebné podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽaNO) takým tempom, aby sa nestalo, že budú chýbať vakcíny.

Vo štvrtok 7. januára sa bude v 51 nemocniciach očkovať zdravotnícky personál proti ochoreniu COVID-19. Zo všetkých nemocníc, ktoré prejdú pilotnou fázou, sa stanú očkovanie centrá. Na dnešnej tlačovej konferencii po online rokovaní vlády SR to povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO). Očkovať je potrebné podľa neho takým tempom, aby sa nestalo, že budú chýbať vakcíny, keď ľudia budú potrebovať preočkovať.

„Chcem uistiť všetkých občanov Slovenskej republiky, že očkovacie centrá budú už v priebehu januára vedieť zaočkovať oveľa viac občanov, ako budeme mať dodávok vakcín,“ povedal šéf rezortu zdravotníctva.

Krajčí ubezpečil, že čo sa týka očkovacích kapacít, Slovensko je dobre pripravené. „Počítať z pilotnej fázy projektu, koľko by nám to trvalo, keby sme pilotne zavádzali očkovanie, to naozaj nie je fér,“ podotkol. „Pokiaľ by začali fungovať naplno vakcinačné centrá v každom okrese, sme schopní prvou dávkou preočkovať viac ako 3,5 milióna obyvateľov do troch mesiacov,“ doplnil.

Európska lieková agentúra dnes odporučila vakcínu od spoločnosti Moderna na podmienečnú registráciu. „Slovensko má nakontrahovaných milión dávok od spoločnosti Moderna,“ uviedol Krajčí.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com