Krajčí: Dostaneme asi len 250 000 dávok, nakoľko je potrebné preočkovanie, zaočkovať budeme môcť len 125 000 ľudí

Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Jeho status prinášame v plnom znení:

DODRŽUJME PORADIE OČKOVANIA
Teší ma veľký záujem o očkovanie, najmä v nemocniciach medzi zdravotníkmi. V tejto chvíli je jasné, že úzkym hrdlom čo najrýchlejšieho zaočkovania našej populácie bude najmä v januári nedostatok vakcín. Dostaneme asi len 250 000 dávok, nakoľko je potrebné preočkovanie, zaočkovať budeme môcť len 125 000 ľudí. Preto je veľmi dôležité dodržať poradie očkovaných tak, ako to stanovuje Národná stratégia očkovania, ktorú zadefinovali odborníci Ministerstva zdravotníctva. Ak dodržíme poradie očkovaných, zabezpečíme si v našej populácii čo najrýchlejšie znižovanie epidemiologického rizika.
Ministerstvo zdravotníctva opakovane vyzýva všetky nemocnice, ktorým boli zabezpečené vakcíny proti COVID-19, aby dodržiavali určené postupy a pravidlá očkovania.
Nemocnice dostali niekoľko dokumentov, v ktorých je jasne definovaný nielen postup pri evidencii, skladovaní a podávaní vakcín, ale aj presnejšie stanovuje okruh osôb, ktoré majú byť v tejto fáze očkované ako prvé, a to bez výnimiek. S nemocnicami budeme preverovať, či nedošlo alebo nedochádza k ďalším porušeniam postupov a pravidiel očkovania, ak zistíme pochybenia, budeme žiadať vyvodenie zodpovednosti, vrátane finančných sankcií pre manažment nemocnice.
Prosím, počkajme si na svoju dávku, nepredbiehajme sa. Ochraňujeme tým tých, ktorých vírus najviac ohrozuje.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com