KORONAVÍRUS: V Nitre otestovali vyše 40-tisíc ľudí, pozitívnych bolo 932 z nich

Ide o predbežné čísla z prvého kola, sú v nich aj údaje z testovania v priemyselnom parku. Ďalšie kolá testovania prebehnú v týždňových odstupoch.

V Nitre počas troch dní otestovali 43 716 ľudí, z nich malo 932 pozitívny test na COVID-19. Miera pozitívnych dosiahla 2,13 percenta. V týchto číslach sú zarátané aj údaje z priemyselného parku. Informoval o tom primátor Nitry Marek Hattas s tým, že zatiaľ ide o predbežné čísla, oficiálne budú známe až po kontrole v pondelok.

V celom okrese Nitra sa od piatku do nedele konalo prvé kolo plošného testovania na ochorenie COVID-19. Okrem krajského mesta sa do testovania zapojilo aj mesto Vráble a všetkých 60 obcí. V Nitre bolo zriadených približne 40 odberných miest. Testovanie prebehlo podľa primátora Hattasa hladko, na niektorých miestach sa však čakalo na odber aj dve hodiny. Na záver testovania prišiel do Nitry aj predseda vlády Igor Matovič, postoj samospráv okresu dal za príklad všetkým starostom a primátorom na Slovensku.

Ďalšie dve kolá testovania sú naplánované v týždňových odstupoch. V okrese Nitra platí od pondelka 11. januára prísnejší lockdown ako inde. Do práce, do prírody alebo na výdajné miesta internetových obchodov bude možné ísť len s negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, ktorý nesmie byť starší ako sedem dní.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com