KORONAVÍRUS Prekvapivá správa z Rakúska: Vianočné trhy vo Viedni sa môžu konať aj napriek pandémii!

Spread the love

Vianočné trhy vo Viedni sa tento rok napriek pandémii  koronavírusu môžu uskutočniť podľa konceptu, ktorý dala vypracovať viedenská obchodná komora. Rozhodol o tom príslušný mestský úrad, informovala vo štvrtok stanica ORF.

Návštevníci vianočných trhov v rakúskej metropole, ako aj predávajúci v jednotlivých stánkoch budú musieť povinne nosiť rúška. Tie sú podľa lekára Hansa-Petra Huttera, ktorý preventívne opatrenia vypracoval, najdôležitejším opatrením. Je potrebné ich nosiť “všade tam, kde sa ľudia pohybujú a nekonzumujú”. Rúška si ľudia môžu dať dole, keď budú sedieť pri stoloch a konzumovať, povedal Hutter v relácii ORF Wien heute.

 

V závislosti od veľkosti a umiestnenia vianočného trhu budú platiť rozličné opatrenia na zabezpečenie ochrany zdravia. Hutter poznamenal, že môže dôjsť i k obmedzeniu počtu návštevníkov, aby sa zaistil prehľad o tom, koľko ľudí sa na trhu nachádza.

Prípravy súvisiace so stavaním jednotlivých stánkov na viedenské vianočné trhy sa začnú už 27. októbra. Rakúska metropola nezrušila ani plány postaviť pred mestskou radnicou tradičné klzisko, ktoré má byť v prevádzke rovnako ako po minulé roky od 20. januára do 28. februára.

Vianočné trhy vo Viedni

Viedeň žije predvianočnou náladou. Je plná vianočných trhov (Christkindlmärkte). Takmer každá mestská časť má vlastný trh a v centre ich nájdete niekoľko. Ten najväčší, najstarší a najhonosnejší z trhov sa nachádza pred Viedenskou radnicou.

História vianočného trhu pred radnicou siaha až do roku 1843, kedy boli 5.12. po prvýkrát postavené stánky s označením  Nikolauský, – Vianočný, a Betelehemský („Nikolo-, Weihnachts- und Krippenmarkt“).

Čaro adventu v priestoroch radnice i pred ňou sa z diaľky hlási osvetlenou “Anjelskou alejou” a zdobenými vstupnými bránami do parku . Originálne zdobené stromčeky a rozprávkové bytosti  v parku pri Viedenskej radnici zanechajú dojem nielen deťom, ale aj nám dospelákom.

www.christkindlmarkt.at

You Might Also Like