KORONAVÍRUS: Od marca odobrali hasiči pri testovaní už 118-tisíc vzoriek

Od 13. marca odobrali príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v rámci testovania obyvateľstva na koronavírus 117 895 vzoriek.

Ako ďalej informovala hovorkyňa hasičského prezídia Zuzana Farkasová, na odberoch sa podieľalo spolu 80 hasičov – zdravotníckych záchranárov. Od pondelka, keď hasiči prevádzkujú 25 odberných miest, otestovali podľa Farkasovej takmer 23-tisíc ľudí. Vo štvrtok sa na testoch zabezpečovaných hasičmi zúčastnilo 5 686 osôb, z ktorých 67 bolo pozitívnych, čo predstavuje 1,18 percenta.

„V súvislosti s pandémiou koronavírusu zabezpečujú hasiči od jej vypuknutia množstvo činností,“ uviedla Farkasová s tým, že HaZZ prevádzkoval mnohé karanténne zariadenia počas prvej vlny, zabezpečoval prevážanie repatriantov alebo asistoval na hraničných priechodoch. V prípade potreby podľa hovorkyne hasiči naďalej stavajú krízové stany, zabezpečujú ich každodennú technickú údržbu, dezinfikujú priestory a popritom denne pomáhajú na zásahoch. „Požiare, dopravné nehody, ekologické zásahy, povodne, živelné pohromy, pomoc zvieratám – to sú ich každodenné činnosti, ku ktorým už osem mesiacov patrí aj pomoc s pandémiou koronavírusu,“ dodala Farkasová.

 

 

zdroj: SITA, Prezídium Hasičského a záchranného zboru

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com