KORONAVÍRUS: Na tento týždeň sú ešte stovky voľných termínov na očkovanie, budúci týždeň tisíce

Štát už na stránke korona.gov.sk začal zverejňovať aj aktuálny počet zaočkovaných osôb. K pondelku bolo na Slovensku zaočkovaných 31 785 ľudí.

Na tento týždeň sú ešte stovky voľných termínov na očkovanie proti ochoreniu COVID-19, budúci týždeň tisíce. Ako na sociálnej sieti uviedlo Ministerstvo zdravotníctva SR, v uplynulých dňoch sa začalo očkovanie v desiatkach ďalších nemocníc. Tento týždeň sú ešte voľné miesta v Nemocnici Komárno, Fakultnej nemocnici s poliklinikou Žilina, Nemocnici s poliklinikou Liptovský Mikuláš, Nemocnici Poprad aj v Nemocnici s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach. Na budúci týždeň je voľných termínov oveľa viac, napríklad vo Fakultnej nemocnici J.A. Reimana Prešov je ich viac ako dvetisíc, v Nemocnici s poliklinikou Rožňava a Nemocnici Michalovce vyše tisíca.

Štát už na stránke korona.gov.sk začal zverejňovať aj aktuálny počet zaočkovaných osôb. K pondelku bolo na Slovensku zaočkovaných 31 785 ľudí.

Na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 sa zatiaľ môžu prihlásiť zdravotnícki pracovníci, študenti zdravotníckeho lekárskeho a nelekárskeho odboru, ktorí počas štúdia prichádzajú do kontaktu s pacientom, zamestnanci obslužnej organizácie, ktorí vykonávajú svoju činnosť v nemocnici, zamestnanci zariadení sociálnych služieb, terénni sociálni pracovníci, zamestnanci nemocnice, ktorí prichádzajú do kontaktu s pacientom, zamestnanci záchrannej zdravotnej služby a dopravnej zdravotnej služby, ktorí prichádzajú do kontaktu s pacientom a zamestnanci mobilného odberného miesta, ktorí prichádzajú do kontaktu s testovanou osobou.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com