Koniec konšpiráciám na Facebooku! Firma zakročí voči nepravdivým správam o vakcínach proti COVID-19

Facebook začne vymazávať nepravdivé informácie o vakcínach proti COVID-19 s cieľom zabrániť „bezprostrednej fyzickej ujme“.

Spoločnosť potvrdila, že urýchľuje plány týkajúce sa zákazu zverejňovania falošných informácií na sieťach Facebook a Instagram po tom, ako v Británii schválili použitie prvej vakcíny.

Za nepovolený obsah budú považovať nepravdivé informácie týkajúce sa zloženia, bezpečnosti, efektivity a vedľajších účinkov.

Rovnako sa to týka aj už známej teórie, že vakcíny budú obsahovať mikročip na kontrolu a sledovanie ľudí „Odstránime aj konšpiračné teórie o vakcínach proti COVID-19, o ktorých už dnes vieme, že sa nezakladajú na pravde,“ vyjadril sa technologický gigant.

Zmeny v čase pandémie

Facebook sa dostal pod paľbu kritiky pre šírenie nepravdivých informácií o pandémii. Spoločnosť vyhlásila, že sa zameria na nepravdivé tvrdenia, ktoré takto označili odborníci na verejné zdravie.

Potvrdila, že od januára vymazáva obsah v súvislosti s pandémiou, ako napríklad nepravdivé informácie o možnostiach liečby alebo že koronavírus vlastne vôbec neexistuje. V októbri zakázala reklamy, ktoré odrádzali ľudí od očkovania.

Sľuby vs. realita

Firma upozornila, že nie je možné začať uplatňovať nariadenie zo dňa na deň. Oznámenie firmy sa stretlo so všeobecným prijatím, no stále sa objavujú obavy, že firma nesplní svoje sľuby.

Výkonný riaditeľ Centra pre boj proti digitálnej nenávisti (CCDH) Imran Ahmed sa vyjadril, že „súčasné zmeny prichádzajú neskoro a neexistujú žiadne záruky, že ich aj náležite uplatnia“„Mesiace po tom, ako Facebook skôr tento rok sľúbil, že odstráni dezinformácie o koronavíruse, sme videli, že len málokedy uplatňuje svoje vlastné nariadenia,“ dodal.

Ahmed takisto vyzval vlády, aby urýchlili plány na reguláciu škodlivého online obsahu. „Musia prijať prísne pravidlá, ktoré zabezpečia presadzovanie týchto nariadení, vrátane trestných sankcií za porušenie povinnosti odstraňovať škodlivý materiál ohrozujúci životy,“ vyjadril sa.

 

zdroj: webnoviny.sk

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com