Konečne som sa vyspala doružova. Stači pred spaním spraviť túto jednu vec a budete spať ako v nebíčku

Mnohým z nás sa často stáva, že sa nám nedarí večer zaspať. Najhoršie to býva vtedy, keď nás čaká náročný deň a my sa potrebujeme čo najlepšie vyspať.

Na internete nájdete nespočetné množstvo zaujímavých rád, vďaka ktorým môžete zaspať bez akýchkoľvek problémov. Ale ktoré z nich skutočne fungujú? Pri hľadaní odpovede na túto otázku, môžeme prehliadnuť jedno z najjednoduchších riešení. Tajomstvo sa skrýva v knihe.

Blahodárne účinky čítania kníh pred spaním namiesto sledovania televízie
Vedci zistili, že čítanie je jeden z najjednoduchších a najefektívnejších spôsobov na dosiahnutie kvalitného spánku. Výskumy dokazujú, že čítaním kníh môžeme predísť stresu až o neuveriteľných 68 percent v porovnaní s množstvom iných alternatív, ako napríklad – počúvanie hudby, prechádzka alebo čaj pre lepší spánok. Vedci taktiež zistili, že na zrelaxovanie nášho tela a mysle nám stačí len 6 minút čítania. To znie celkom dobre, však?

Listovanie stránok pri čítaní knihy upokojuje mozog po náročnom dni a signalizuje vášmu telu, že je čas ísť do postele
Tajomstvo kvalitného spánku sa neskrýva len v samotnom čítaní. V dnešnom svete moderných technológií sa častokrát poddávame či už smartfónom alebo tabletom. Čítanie takouto formou môže mať negatívny dopad na dobrý a kvalitný spánok. A práve čítanie reálnej knihy je tým pravým, ideálnym prostriedkom pre blaho nášho tela i mysle. Výskumy aj v tomto smere došli k záveru, že ľudia, ktorí  tesne pred spaním trávili čas na sociálnych sieťach, boli počas nasledujúceho dňa oveľa viac unavení, než tí, ktorí čítali knihy.

Vyskúšajte nahradiť večerné pozeranie televízie za zaujímavý román, ako jednoduchší spôsob zaspávania
Skúste siahnuť namiesto televízie po knihe, a verte, že je to to najlepšie čo môžete pre seba urobiť. Kniha upokojí vaše telo i myseľ, zrelaxujete a zbavíte sa stresu. Nehovoriac o tom, že sa vám bude lepšie spať a na druhý deň sa budete cítiť sústredený a plný energie. Samozrejme, čítanie kníh prináša so sebou aj mnohé iné výhody.

A ako sme už spomenuli, na to všetko vám stačí len pár minút čítania. Tak čo, kto z vás dnes bude zaspávať s knihou v ruke?

ZDROJ elitedaily.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com