Konečne som prestala robiť chyby pri praní. Naučila som sa, ktorý symbol čo presne znamena.

Rady , ktoré sme si pre vás prichystali ,vám pomôžu zaobchádzať správne so svojím oblečením. Určite sa zídu mladým ľuďom, ktorí sa rozhodli bývať sami, alebo si založiť rodinu a všetko je pre nich akési nové.

Veľa vecí vedia, ale ďalších xy sa musia naučiť. Mamu už doma nenájdete, takže pomoc čakať nemôžete. Všetko je na vás. Prádlo pekne roztriediť a dať prať. Možno ste to už niekedy doma robili, keď ešte mama bola pri vás. Teraz to vyskúšajte samia,  uvidíte ako vám to pôjde. Predtým však venujte minutku článku, ktorý sme vám pripravili.

Skúste si vziať nejaké tričko alebo rifle. Z vnútornej strany je etiketa, na ktorej je veľa obrázkov a symbolov, ktoré niečo znamenajú. Tieto obrázky tam nie sú len tak, ale majú svoj dôvod. Informujú vás ako zákazník, ako máte s danou vecou zachádzať. Je to akýsi jednotný jazyk. Keď si kúpite tričko v Anglicku, aby ste vedeli, ako sa má prať. Symboli hovoria o praní, sušení, žehlení…Podstaté je, aby sa nepomiešalo tmavé s bledým.Niekto triedi veci celkovo podľa farieb a toho, na akom stupni sa majú dané veci oprať.

Vanička je symbolom pre pranie. Vždy je tam vyjadrené číslo, na akej teplote sa veci môžu prať. Niekedy sa môže stať, že namiesto vaničky tam bude symbol ruky, to znamená, že vec periete IBA v rukách.

Symbol trojúholníka sa používa na označenie bielenia. Na bielenie existuje veľa prípravkov, preto vedľa tejto značky býva napísane, či sa jedná o oxidačné alebo chlórové.

Symbol „zásuvky“? nie, to nie je zásuvka ale symbol sušenia. Vyzéra ako štvorček , v ktorom je kruh.Jedna bodka v krúžku -použijeme nižšiu teplotu, dve bodky v krúžku -použijeme vyššiu teplotu.

Symbol žehličky je všetkým hádam jasný. V žehličke sa nachádzajú bodky, čím väčší počet, tým vyššia teplota.

Pokiaľ máte doma oblečenie, ktoré nie je vhodné do práčky, kľudne ho zaneste do čistiarne. Predtým si však dobre pozrite, či je vhodné ho tam dať.

Ale kdeže, vo svete je nespočetne veľa materiálov a látok,ktoré sa vyrábajú a používáme ich, tak sú aj špeciálne symboly, ktoré až tak často nevidíme. Najskôr ich nájdeme na zimných veciach, športových veciach. Výrobcovia práškov a prostriedkov nezaháľajú a vyrabajú pracie doplnky aj na takéto materiály. Ak sa chcete vyhnúť nepríjemnosti ako scvrknutiu oblečenia, tak ho preperte vrukách a nie až tak v horúcej vode.

zdroj: takprosto.cc / trendweb.skvutch.sk

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com