Konečne niečo čo funguje! Položte tieto poháre odpudzujúce hmyz von či do izby a komáre neuvidíte celé leto!

Leto je pre väčšinu ľudí najobľúbenejším ročným obdobím. S ním však do našich domovov a záhrad zároveň prichádza aj nepríjemný hmyz ako sú komáre, chrobáky, mravce, muchy, osy a podobne. Horšie ako „hrátky“ sú uštipnutia hmyzom, ktoré môžu byť zdrojom infekcie, ochorenie či kožných vyrážok. Niektoré štípance si dokonca vyžadujú rýchle odborné ošetrenie, zvlášť ak je na ne človek alergický.

Komáre sú v letnom období asi najbežnejším druhom obťažujúceho hmyzu. Ľahko prenášajú rôzne ochorenia. U nás síce komáre neprenášajú závažné infekcie ako sú malária, ale s otepľovaním sa posúva aj klimatické pásmo a s ním hrozí, že sa u nás začnú vyskytovať aj nebezpečné druhy komárov. Na to, aby ste zostali chránení počas letných dní a nocí, prezradíme vám jeden rýchly a účinný spôsob, ktorý zabezpečí, že sa vášmu obydlia bude všelijaké hmyz (nielen komáre) vyhýbať.

Riziká tradičných repelentov:
Pri odpudzovanie hmyzu sa môžete spoľahnúť aj na bežné komerčné repelenty, ktoré ľahko nájdete v akomkoľvek obchode s drogériou. Spreje proti hmyzu však obsahujú rôzne toxíny a škodlivé chemikálie, ktoré ovplyvňujú pokožku a nervový systém. Zvlášť nebezpečné sú pre vyvíjajúci sa detský organizmus, takže táto možnosť sa neodporúča. Oveľa lepšie možnosťou je využiť prírodné látky, ktoré majú podobne odpudivé účinky, ale nepredstavujú pre naše zdravie žiadne riziko.

Prírodné repelenty proti hmyzu
Hlavné prísadou prírodných repelentov sú esenciálne, respektíve éterické vonné oleje. Poďme sa teraz bližšie pozrieť na tie, ktoré hmyz najviac neznáša.

Eukalyptovo-citrónový esenciálny olej: Tento olej je vylisovaný z blahovičníka citroníkového (Eucalyptus citriodora). Osvedčil sa ako prospešný pri zaháňanie komárov.

Citronella esenciálny olej:
Uvedený olej sa lisuje z citrónovej trávy. Komáre proti nemu nemajú žiadnu šancu. Jeho silnú arómu zaženie komármi v jedinom okamihu. Z tohto dôvodu budete v bezpečí aj pred akýmkoľvek iným hmyzom.

Citrusové plody
Jedna štúdia ukázala, že kôra z citrusových plodov dokáže zničiť neústupné komáre aj iný dotieravý hmyz. Esenciálne oleje pôsobia silnejšie, ak sa navzájom skombinujú. Zmiešaním dvoch alebo troch rôznych olejov získate oveľa efektívnejšie prostriedok na odpudzovanie hmyzu.

Budete potrebovať nasledovné ingrediencie:
Ingrediencie:
2 poháre (napríklad na zaváranie)
10 kvapiek eukalyptové – citrónového éterického esenciálneho oleja
10 kvapiek citronella esenciálneho oleja
1 citrón, nakrájaný na plátky
1 limetka, nakrájaná na plátky
4 vetvičky z rozmarínu
plávajúce sviečky

Postup:
1)
 Každý pohár naplňte rovnakým množstvom citrónových a limetkových plátkov.

2) Pridajte do nej 2 vetvičky z rozmarínu.

3) Sklenené poháre naplňte vodou do 3/4 a pridajte 10 kvapiek z oboch esenciálnych olejov.

4) Pre zlepšenie odpudivého účinku položte na hladinu plávajúce sviečky a zapáľte ich.

Tieto prírodné repelenty môžete používať v každej časti domu, tiež na dvore, v záhrade, na priedomí a vlastne kdekoľvek chcete mať pokoj od hmyzu.

Veríme, že s pomocou nášho návodu si budete celé leto užívať nerušených dní aj nocí bez dotieravého hmyzu.

zdroj: ezy.cz

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com