KONEČNE je to tu! Slovensko je v ružovej farbe: Od pondelka platia NOVÉ opatrenia!

Epidemická situácia na Slovensku sa ďalej zlepšuje, od 10. mája bude celé Slovensko na národnej úrovni v I. stupni varovania (ružovej farbe) podľa COVID AUTOMATU.
V III. stupni varovania (bordovom) budú už len dva okresy, v II. stupni (červenom) bude 33 okresov a I. stupeň varovania (ružová farba) bude platiť v 44 okresoch.

Naďalej klesá počet pacientov v nemocniciach, počet pacientov na umelej pľúcnej ventilácii, ako aj počet nových prípadov – 7-dňový priemer je menej ako 950. Klesol aj počet výjazdov k pacientom s ochorením COVID-19 a znížila sa aj pozitivita testov.

III. stupeň varovania: 2 okresy – Myjava a Považská Bystrica

Pri tejto farbe naďalej platí denný zákaz vychádzania. Okrem toho je stále potrebný najviac sedemdňový negatívny test aj počas dňa. Doma tiež naďalej ostanú žiaci piateho, šiesteho a siedmeho ročníka a stredných škôl.

II. stupeň varovania: 33 okresov – Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bytča, Čadca, Detva, Dolný Kubín, Gelnica, Humenné, Ilava, Kežmarok, Kysucké Nové Mesto, Levoča, Martin, Medzilaborce, Nové Mesto nad Váhom, Prešov, Revúca, Ružomberok, Sabinov, Sobrance, Stará Ľubovňa, Svidník, Trenčín, Trnava, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom a Zvolen.

Pri okresoch v červenej farbe sa budú ľudia preukazovať negatívnym testom len od 21:00 do 01:00. Stredné školy budú naďalej pokračovať v dištančnej výučbe.

I. stupeň varovania: 44 okresov – Bratislava I.-V., Brezno, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Komárno, Košice I.-IV., Košice-okolie, Krupina, Levice, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Michalovce, Námestovo, Nitra, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poltár, Poprad, Prievidza, Púchov, Rimavská Sobota, Rožňava, Šaľa, Senec, Senica, Skalica, Snina, Spišská Nová Ves, Stropkov, Topoľčany, Trebišov, Žilina a Zlaté Moravce.

V ružovej fáze sa budú ľudia preukazovať negatívnym testom len od 21:00 do 01:00 a môžu byť otvorené škôlky a všetky školy.

 

zdroj: TASR, health.gov.sk

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com