Komunikujete so svojim bývalým/bývalou cez sociálne siete? Mali by ste stým okamžite prestať, ak nechcete…

Koniec by mal znamenať koniec. Prirodzene, neznamená to, že by sa ľudia mali rozchádzať v zlom. Ak sa aj rozídu v dobrom, mali by rešpektovať určité hranice a komunikácia cez sociálne siete v tomto prípade nie je najlepší nápad. Prečo? Sú väčšinou dva dôvody. Buď chcete veci zachovať tak, ako boli alebo máte potrebu špehovať, čo ten druhý robí.

Vzťahový poradca Clinton Power tvrdí: „Sociálne siete sú ako dvojsečná zbraň. Dokážu vytvoriť hlboký a romantický vzťah pri vzájomnej častej komunikácii aj napriek fyzickej vzdialenosti, no neustále používanie sociálnych sietí zhoršuje depresiu a celkové bytie.“ Dokážete tu totiž sledovať každý krok bývalého partnera. Môže sa to na prvý pohľad zdať ako dobrý nápad, opak je však pravdou. Prinášame vám hneď 4 dôvody, prečo by ste to nemali robiť.

Falošné nádeje:
Pokračovaním sledovania bývalého partnera môžete v sebe živiť nádej, že sa znovu dáte dokopy. Ide hlavne o prípady, kedy ste sa rozišli v dobrom. Falošná nádej je ale to najhoršie, čo v súčasnom stave po rozchode potrebujete. Ostanete tak v kolobehu nádeje a sklamania, z ktorého je len ťažko vystúpiť. „Ak sa váš vzťah skončil, uvedomte si, že je naozaj koniec. Udržiavanie kontaktu s ním znamená, že stále dúfate. Dôsledkom je, že žijete v minulých momentoch a nie v prítomnosti,“ hovorí psychológ Jill Weber, PhD.

Sledovanie na sociálnych sieťach môže viesť k reálnemu sledovaniu:

Predlžovanie obdobia spamätávania sa:

Všetci dobre vieme, že obdobie, kým sa dostanete z rozchodu, istý čas trvá. Tým, že budete svojho bývalého/bývalú sledovať na internete si rozhodne nepomôžete. Jediné čo sa stane, bude predĺženie si utrpenia, ktoré cítite z rozchodu. Psychologička Yvonne Thomas, PhD. Tvrdí: „Z duševného hľadiska sledovaním profilu bývalej lásky sa oberáte o jedinečnú prestávku, ktorá vám pomôže pohnúť sa vpred. Je to ako zoškrabnúť si čerstvú chrastu, znovu vám začne tiecť krv a celý proces hojenia začína odznova.“
Sledovanie inej osoby môže byť spočiatku nevinnou záležitosťou. Neskôr ale môže prerásť až do posadnutosti. Môžete mať potrebu vedieť o každom pohybe, každom človeku, s ktorým sa daná osoba stretne. To môže prejsť až do reálneho sledovania, čo už môže byť na hrane zákona. Dr. Emma Short hovorí: „reálne si nevieme predstaviť, aké je to byť sledovaný ako nejaká celebrita. Všetci však tým, že sme online podstupujeme riziko sledovania. Stalkovanie je totiž definované ako fixácia na iných, ak investujete priveľa času do online života môže sa u vás vyskytnúť až chorobná posadnutosť.“

 

Zvyšovanie rizika depresie:

konečnom dôsledku nemusí sledovanie profilu bývalého partnera prinášať pozitívne pocity. Práve títo jedinci podstupujú vyššie riziko vzniku depresií. „Psychiatri a psychológovia potvrdzujú úzku prepojenosť sociálnych sietí a depresie. Vedie to k sociálnemu vyčerpaniu a zanedbávaniu bežných aktivít,“ hovorí psychológ Dr. Dolly Habbal. Môže to tiež vyvolávať hnev a neschopnosť nadviazať nový vzťah.

Stalkovanie na soc. sieťach nie je zábavné. Snažte sa odpútať sa od bývalého partnera a začnite žiť svoj život. Môže sa vám totiž veľmi ľahko stať, že utápaním sa v minulosti premrháte priveľa času.

ZDROJ: powerofpositivity.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com