Kmeň Hunza – Netrpia žiadnými chorobami a dožívajú sa vysokého veku. Toto je ich tajomstvo, ako to robia

Zdieľajte článok na

Malá populácia kmeňa Hunza upútala v posledných dňoch celý svet. Ide o to, že ľudia žijúci v tomto kmeni sa dožívajú nadštandardne vysokého veku. Nie je to však to jediné, čo je na nich nezvyčajné. Okrem toho, že sa dožijú úctyhodného veku nebývajú nikdy chorí. Ak dovŕši niekto z nášho okolia sto rokov, stane sa mimoriadne populárnym a píše sa o ňom v lokálnych novinách. Pre kmeň Hunza nie je stovka nič výnimočné.

Ďalšou anomáliou tohto kmeňa je, že na rozdiel od okolitého sveta, kedy príslušníci staršej generácie odchádzajú na dôchodok a zaslúžený odpočinok, títo len začínajú s pravou telesnou aktivitou a prácami. Pre ženy nie je žiadny problém otehotnieť aj po dovŕšení šesťdesiateho roku života.

Choroby, ktorými bežne trpíme ako napríklad prechladnutie, chrípka, cukrovka, rakovina, či iné civilizačné choroby, oni ani nepoznajú. Vedci si na tento kmeň osobitne posvietili, aby odhalili v čom spočíva ich zázračná dlhovekosť.

 

 

Čisto vlastná produkcia potravín:
V otázke príjmu potravy, majú títo ľudia prísne pravidlá. Čo si sami nevypestujú, to nevložia do úst. Odmietajú akékoľvek dovážanie potravín z okolia. Pestujú plodiny, charakteristické pre svoju danú oblasť. Ich jedlo je tak stopercentne ekologické a zároveň sú si sebestační.

Potraviny, ktoré bežne konzumujeme oni nepoznajú. Úspešne sa tak vyhýbajú potravinám, ktoré sú často nasiaknuté nebezpečnou chémiou, pesticídmi a inými toxickými látkami.

Hlavnú zložku stravy tvorí ovocie a zelenina:
Je všeobecne známe, že našou primárnou zložkou potravy by mala byť zelenina a ovocie. Avšak ruku na srdce, kto z nás to skutočne dodržiava? Veru aj to môže byť jeden z dôvodov, prečo sa dožívame tak málo. Skupinka obyvateľov kmeňa Honzu, by nám v tomto mohla ísť príkladom.

Jedia len to, čo ich telo skutočne potrebuje a čo si dokážu sami vypestovať. Hoci nikdy neokúsili čokoládu, nedalo by sa povedať, že im ktovieako chýba. Samozrejme okrem ovocia a zeleniny konzumujú orechy, mlieko, vajcia a iné čisto domáce produkty.

Každodenný pohyb:
Nevyužívajú autá a ani iné dopravné prostriedky ako my. Keď chcú niekam dopraviť, idú výhradne peši. Denne dokážu nachodiť aj desiatky kilometrov, čo taktiež výrazne prospieva ich zdraviu a zvyšuje kondíciu.

Izolácia:
Nakoľko sa nachádzajú v blízkosti Pakistanu, a to presnejšie v oblasti hôr, nie je bežné, aby k ním niekto zavítal. Kontakt s okolitým svetom majú skutočne minimálny, ba priam žiadny. Tak im to aj vyhovuje a neradi by na tom niečo menili. Odôvodňujú tak, že cudzí ľudia by k nim mohli priniesť choroby, proti ktorým by sa nevedeli brániť.

Títo ľudia sú svojim spôsobom života skutočne unikátni a my ostatní by sme si mohli brať príklad z jednoduchosti, ľahkosti a efektívnosti ich života.


Zdieľajte článok na

You Might Also Like