Keď som zistila, že osviežovače vzduchu obsahujú karcinogenné látky, bola som zhrozená. Našla som trik, ako si ľahko a lacno prevoniate celý dom.

Osviežovače vzduchu sa stali neodmysliteľnou súčasťou našich domov či bytov. Vedeli ste však, že si ho dokážete zabezpečiť aj sami? Jeho výroba je prírodná a výsledok bude možno ešte omnoho sviežejší a krajší ako keby ste mali ostať pri tradičnom kupovaní!

Možno si mnohí ani neuvedomujete, čo všetko je ukryté v bežne používaných rozprašovačoch z obchodu. Namiesto prírodných zložiek sa v nich nachádzajú toxické a nebezpečné látky, ako fenol, formaldehyd a ftalát! Tieto látky okrem iného majú v uzatvorených priestoroch karcinogénne účinky! Pri ich vdychovaní sa nám môžu veľmi jednoducho a rýchlo dostať do pľúc a následne do zvyšku organizmu.

Preto je dôležité, aby ste sa vedeli vyvarovať životu nebezpečným látka, ktoré sa môžu nachádzať vo vašom osviežovači. Najlepšou prevenciou bude, keď si ho pripravíte sami z voľne dostupných zdrojov.

Vyrábanie tohto produktu vo vás vyvolá nielen príjemný pocit, ale iste ho ocenia aj iní členovia vašej domácnosti. Nenáročná a rýchla príprava je zaujímavé a užitočné využitie voľného času.

Tiež s ním nemusíte ostávať len doma. Vezmite si ho do práce alebo ho nechajte prevoniať vaše auto. Prípadne je to aj skvelý typ na handmade darček pre vášho priateľa či blízkeho.

Nevyhadzujte nepotrebné sklenené fľaše. Napriek tomu, že sa vám už zdajú zbytočné, z nich môžete pri troche kreativity vytvoriť dekoráciu, z ktorej pôjde navyše vôňa podľa vášho gusta.

Poďme sa teda pustiť do toho!
Potrebujeme: 1-2 menšie nádoby s uzáverom, jedlá sóda a obľúbený esenciálny olej či zmes esenciálnych olejov

Postup:

1.) Na dno nádob nasypte 1cm hrubú vrstvu sódy.

2.) Pridajte 7-12 kvapiek esenciálneho oleja.

3.) Pevne nádobku uzatvorte a poriadne pretraste.

4.) Na záver si do nádobky urobte niekoľko malých otvorov pomocou klinca.

Ak chcete, aby bola vôňa ešte výraznejšia, nádobu neuzatvárajte. Položte potom na jej dno zapálenú sviečku. Sviečka vnútro ohreje a esenciálne oleje budú vysielať intenzívnejšiu vôňu.

KÁVOVÝ OSVIEŽOVAČ:
V prípade, že ste milovníkmi kávy, určite bude pre vás tento typ osviežovača to pravé. Po vašom príbytku sa bude rozliehať chutná vôňa kávy. Stačí len zaobstarať si pražené kávové zrná. Potom ich môžete nasypať do rôznych misiek či vázičiek. Príjemnú vôňu spolu s dekoráciou máte v jednom. Rozložte si následne na strategické miesta po dome, odkiaľ sa môžu šíriť a vychutnávajte si ich.

POMARANČOVÝ OSVIEŽOVAČ:
Mnoho ľudí preferuje ovocnú arómu. Citrusové plodiny sa stali v dnešných časoch veľmi populárne ako zdroj vitamínov a zároveň zdroj svieži vône. Ich účinky dokonca majú pozitívny vplyv na vaše zdravie. Sú predovšetkým proti zápalu.

Potrebujeme:  1 pomaranč, 3-5 kvapiek pomarančového esenciálneho oleja, 1 čajová lyžička mletej škorice, 2 kusy klinčekov

Postup:

  1. Najskôr si vyrežete hornú časť svojho pomaranča.
  2. Pomocou lyžičky z jeho vnútra odstráňte celú dužinu.
  3. Na záver už len doň nasypete škoricu, klinčeky a pridáte kvapky esenciálneho oleja.

Vaše osviežovače vám zaručene zútulnia váš byt a navodia tú správnu atmosféru.Zdielajte to aj so svojími priateľmi, pokiaľ sa vám tento tip páčil

 

ZDROJ: takprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com