Keď som začala dodržiavať tieto 3 životné pravidlá, okamžite sa mi začalo dariť a smola ma konečne opustila!

Emocionálne a duševné rozpoloženie je naozaj komplikovaná záležitosť. Hľadáme vnútorné šťastie, ale cesta k nemu je kľukatá a neraz nás prepadnú myšlienky, že nájsť ho je nemožné.

V jeden deň sa pohádame s niekým blízkym a cítime sa vyčerpaní, chorí a smutní ešte ďalšie dva dni. Niekto z rodiny neustále nenápadne poukazuje na všetky naše nedostatky a my proti nemu nevieme bojovať.

Každá drobnosť sa nás dotýka až sa dostaneme do bodu, kedy sa začneme sami seba pýtať, či nie je chyba v nás. Sme slabí, cítime sa stratení a pod tlakom. Prečo? Všetky naše choroby, žiaľ, nespokojnosť so životom či hnev sa nás zmocňujú ako pavučina. No aj to je len dôsledok našej mysle. Zabúdame na to najdôležitejšie. Žiť v harmónii so sebou samým.

Pravidlo troch pravidiel

Východný múdrosti sa harmóniou a súladom so sebou samým zaoberajú už celé veky. A verte, že už o tom rad vecí naozaj vedia a my by sme si z ich múdrych slov mohli brať príklad. Stará východnej múdrosť hovorí, že existujú len tri veci, na ktorých by mal byť náš život postavený. Číslo 3 je symbolom v takmer všetkých náboženstvách a kultúrach.

Pravidlo troch pravidiel odhaľuje večné hodnoty, ktoré sú podstatou ľudského šťastia.
3 veci sa vo Vašom živote nikdy nevráti: čas, slovo a príležitosť.
3 veci vo Vašom živote by ste nemali nikdy stratiť: pokoj, nádej a česť.
3 veci sú v živote najcennejšie: láska, viera a dôvera.
3 veci skutočne nie sú spoľahlivé: sila, šťastie a rozum.
3 veci definujú, akým ste človekom: Vaša práca, poctivosť a osobnostné úspechy.
3 veci Vás dokážu naozaj zničiť: víno, pýcha a hnev.
3 veci je najťažšie povedať: milujem ťa, prepáč mi, pomôž mi.

Neoceniteľná slová, ktoré by sa mali vryť do pamäti každému, kto sa v živote cíti neistý, nedocenený, ohrdnutý, alebo slabý. Súhlasíte?

zdroj: prosvet.cz / takprosto.cc / pexels.com / pixabay.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com