Keď som prvýkrát počúval túto úpravu známej piesne, netušil som, čo ma čaká. Stovky hudobníkov, úderné vystúpenie a slzy stekajúce po lícach na ich vlastnej….

Nové mimoriadne spracovanie hitu skupiny Bajm „Co mi Panie dasz“ už videlo takmer 2,5 milióna ľudí.

Jej autorom je známy skladateľ a dirigent Adam Sztaba a skladba je súčasťou projektu wdomuzagrane, ktorý vytvoril v súvislosti s potrebou izolácie v súvislosti s pandémiou.

Je ťažké tomu uveriť, ale skladateľ prizval k spolupráci na projekte 732 hudobníkov a spevákov! Sprístupnil notové materiály k jeho úprave skladby a vyzval všetkých, aby poslali videozáznamy, na ktorých nahrávajú svoj part na vybraný nástroj. Sú tu flauty, klarinety, lesné rohy, trombóny, ale aranžmán umožnil aj účasť rockových gitaristov. Ako sám skladateľ zdôrazňuje, všetci do tohto projektu vložili celé svoje srdce a sám nečakal, že mikrofón na telefóne dokáže sprostredkovať také emócie. Prekvapením pre hudobníkov bola skutočnosť, že na projekt boli pozvané hudobné hviezdy vrátane: Natalia Kukulska, Ewa Farna, Natalia Nykiel, Cleo, Patrycja Markowska, Andrzej Piaseczny a mnohí ďalší.

Adam Sztaba v rozhovore priznáva, že to všetko bolo možné vďaka karanténe, pretože dovtedy preplnené kalendáre hviezd by realizáciu takéhoto nápadu neumožnili. Účinok diela je jednoducho ohromujúci, poslucháči sú plní obdivu a pieseň v týchto dňoch nadobúda nový význam. Niečo také tu ešte nebolo! Sledujte a odovzdajte ho ďalej!

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com