Keď na čerpaciu stanicu zaútočili ozbrojení lupiči, situáciu zachránil túlavý pes, ktorého sa ujali zamestnanci čerpacej stanice!

Pred dvoma rokmi sa v mexickom Tamaulipas pri čerpacej stanici objavil vychudnutý a zanedbaný túlavý pes. Majiteľ stanice Gerardo Aguilar v rozhovore pre The Dodo povedal: „Začali sme ho kŕmiť a potom sme ho zaočkovali. Adoptovali sme si ho. Teraz tu žije a celý personál sa oňho stará.“

Pes dostal meno Randy. Nikto však nemohol predpokladať, že pes sa svojim opatrovateľom za ich starostlivosť odvďačí hrdinským spôsobom.

Jedného večera sa na stanici objavili dvaja ozbrojení lupiči a žiadali od zamestnanca stanice peniaze. Potom ho začali biť a zrazili ho na zem.

Ich početná prevaha však netrvala dlho. Randy v sklade spal, ale len čo sa dopočul, že sa niečo deje, neváhal a vyrazil do akcie. Záznam z priemyselnej kamery ukazuje, aká dramatická bola situácia.

Randy nepochybne zachránil situáciu. Človek sa bojí pomyslieť, čo by sa stalo, keby nebolo jeho zásahu. „Boli sme prekvapení jeho reakciou a samozrejme sme na neho hrdí,“ povedal Aguilar v rozhovore pre The Dodo. „Keby nebolo Randyho, kto vie, ako by to dopadlo. Ukázal nám, ako je nám vďačný a šťastný.“

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com