Keď muž umyje riad, očakáva od svojej manželky vďaku a ocenenie, keď žena uprace celý byt, je to proste len samozrejmosť.

Vo väčšine domácností je zaužívaný stereotyp, že žena je tá čo sa stará o domácnosť a muž je ten, ktorý domov nosí peniaze. Dosť často sa ale stáva, že žena stíha aj chodiť do práce, starať sa o deti a tiež o domácnosť. To už neznie až tak férovo.

Aby sme mužom až tak nekrivdili, určite sa nájdu aj takí, čo žene so všetkým dokážu pomôcť avšak sú aj takí, čo za svoju pomoc očakávajú oslavné fanfáry. Neraz ste určite počuli muža ako sa sťažoval na nevďačnosť svojej manželky voči jeho práci v domácnosti. Žiadne ďakujem za umytie riadu, ani povysávanie bytu. Poďakovali niekedy ale za všetky tie domáce práce a starostlivosť o deti svojej manželke oni?

Muž by sa vo svojom dome nemal cítiť ako hosť v reštaurácii, ktorí je obsluhovaní a obskakovaní. Domácnosť, v ktorej manželský pár žije je ich spoločná a preto aj práce v tejto domácnosti by mali byť spoločné a spravodlivo rozdelené. Určite vždy veľmi zahreje, keď jeden partner tomu druhému poďakuje, alebo ocení jeho prácu ale určite by to nemal očakávať len muž za jeho aktivitu v domácnosti. Mala by to byť obojstranná podpora a ocenenie, ktoré slúži pre motiváciu a posilnenie vzťahu.

Keď si muž zvykne na to, že doma má všetko na starosti jeho žena, určite to je vina obidvoch a nie len jeho. Žena si musí vedieť povedať dosť a musí taktiež myslieť na to, že domácnosť v ktorej žijú a deti ktoré vychovávajú sú ich spoločné a preto aj starostlivosť o nich by mala byť spoločná.

ZDROJ panecirco.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com