Každý piatok chodí do ulíc Dublinu muž, ktorý ošetruje zuby bezdomovcom. Úžasná iniciatíva!

Zubný technik Kevin Shanahas sa rozhodol urobiť niečo pre komunitu. Každý piatok ho možno nájsť v uliciach Dublinu, kde spolu so skupinou dobrovoľníkov pomáha bezdomovcom.

Ľudia, ktorí potrebujú pomoc, môžu dostať zubné ošetrenie. Kevin sa zameriava najmä na to, aby sa na tváre ľudí bez domova vrátil plný úsmev. Každý týždeň ho navštívi približne 20 ľudí, ktorí nemajú žiadnu zdravotnú starostlivosť a nemôžu sa sami riadne liečiť. Najčastejšie ide o ľudí, ktorým chýbajú zuby. V jeho laboratóriu technik pripravuje pre týchto ľudí zubné náhrady. Všetko úplne zadarmo.

Ako povedal v jednom rozhovore: „Keď vidíte človeka bez zubov, stratil sebavedomie a časť svojej dôstojnosti. Keď im dáme zubnú náhradu, vráti im to trochu sebavedomia, dôstojnosti a úsmevu.“ Problém je však veľmi veľký a samotného Kevina veľmi prekvapuje, koľko ľudí k nemu prichádza po pomoc. Celý proces hojenia trvá jeden až štyri týždne. Počas týždňa strávi Kevin Shanahas približne 20 hodín prípravou zubných náhrad pre bezdomovcov.

Okrem zubnej pomoci dostanú bezdomovci jedlo a môžu využiť aj bezplatné služby kaderníka. Potlesk pre túto iniciatívu!

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com