Každú ženu občas potrápia tmavé kruhy pod očami. Poradíme vám, ako sa ich zbaviť!

The woman's face with dark circles under the eyes. The concept of care for eye skin. before and after

Zdieľajte článok na

Kruhy pod očami občas potrápia každú ženu. Niektoré pravidelne každé ráno, iné len občas. Ráno sa pozrieme do zrkadla, a namiesto doružova sfarbenej, sviežej tváre sa na nás pozerá opuchnutá, unavená, bledá tvár, ktorú ešte skrášľujú tmavé kruhy pod očami. V nasledujúcom článku vám prinášame nielen dobré nápady, ako sa ich zbaviť, ale odhalíme aj ich príčinu.

Ako vznikajú kruhy pod očami?
– Životný štýl
Výzor očí môže ovplyvniť naozaj veľa faktorov nášho života. Medzi najvýraznejšie, ktoré trápia nielen naše oči, ale aj zvyšok tela patrí fajčenie, používanie príliš veľkého množstva soli, jedenie fast foodov, pitie alkoholu, málo spánku alebo aj príliš drsné odmaľovávanie očí.

– Dedičnosť
Veľkú úlohu pri kruhoch alebo vačkoch pod očami má aj genetika. Ak majú tieto problémy vaši rodičia, pravdepodobne ich budete mat aj vy. Platí taktiež, že ľudia s tmavšou, olivovou farbou pleti sú na kruhy pod očami náchylnejší.

– Čas
Starnutie sa nevyhne nikomu z nás. Prúdenie krvi a produkcia kolagénu môžu spôsobiť, že sa krv hromadí práve pod očami, a tiež to, že cievky pod nimi sú viditeľnejšie.

Ako zabrániť kruhom pod očami?
– Kvalitný spánok
Slovné spojenie vyspať sa do krásy má svoje opodstatnenie. Vačky a kruhy pod očami sa zvyčajne vyskytujú, ak sme pod tlakom alebo stresom. V tomto období často zanedbávame spánok, pretože na pleciach cítime ťarchu celého sveta. Dôležitý je preto kvalitný spánok, ktorý má primeranú dĺžku. Zvyčajne sa odporúča osem hodín, ale niekomu stačí menej, a iný potrebuje viac. Pre naozaj kvalitný spánok si skúste dať pod hlavu vankúš a spite na chrbte. Pokiaľ totiž spíte v polohe na bruchu, pod očami sa vám nahromadia tekutiny, tvz. edémy, ktoré spôsobujú, že oblasť pod očami stmavne a vyzerá napuchnuto.

– Pitný režim
Mimoriadne dôležitá zbraň v boji proti kruhom pod očami je voda. Keď telo pociťuje nedostatok vody, reaguje na to jej zadržiavaním. Týmto spôsobom potom vznikajú vačky pod očami a celková opuchnutosť tváre. Pite preto pravidelne aspoň dva litre čistej vody denne.

– Správne odličovanie
Ak oči pri odličovaní drhneme, poškodzujeme tým ich jemnú kožičku. Keď sa teda budete odličovať, aplikujte na odličovací tampón micelárnu vodu alebo iný jemný odličovač, a priložte ho na chvíľku na očné viečko, aby make-up trochu povolil. Týmto spôsobom sa vám budú oči odličovať oveľa ľahšie.

– Čajové sáčky
Čaje, ktoré obsahujú kofeín majú v sebe aj prírodné triesloviny, čo znamená, že sú schopné zmenšovať krvné cievy. Namočte teda dva čajové sáčiky do teplej vody, a potom ich dajte na niekoľko minút do chladničky. Neskôr ich vyberte a priložte na oči. Nechajte pôsobiť aspoň desať minút. Výborne vám poslúži akýkoľvek zelený čaj.

– Správne nanášanie krémov
– Využívajte očné krémy alebo séra, ktoré sú špeciálne určené na oči. Pri ich nanášaní využite svoj prstenník. Zo všetkých prstov je totiž najmäkší a je v ňom najmenej sily.

– Ochrana očí
Dávajte si pozor na oči, pretože koža pod nimi je najtenšou kožou na ľudskom tele. Akékoľvek poranenie teda môže spôsobiť zápaly a podliatiny.

– Železo
Takmer 20% žien a 3% mužov trpia nedostatkom železa. Začnite teda konzumovať potraviny, ktoré ho obsahujú. Železo je mimoriadne dôležité pre tvorbu hemoglobínu, ktorý pomáha červeným krvinkám dostať kyslík do tele. Medzi potraviny s vysokým obsahom železa patrí listová zelenina, morské plody ale napríklad aj fazuľa.

– Vitamín C
Konzumujte potraviny, ktoré obsahujú vitamín C, ako napríklad brokolicu, papriky, citróny alebo jahody. Podporujú totižto produkciu kolagénu a cirkuláciu krvi.

– Cvičenie
Nedostatok pohybu taktiež zväčšuje kruhy pod očami. Pridajte teda trošku pohybu, stačí aj obyčajná prechádzka, a hneď sa budete cítiť lepšie. Cvičenie a pohyb totižto vyplavujú do tela endorfíny, čo vám nielen zlepší náladu, ale aj pomôže proti stresu a zlepší prietok krvi.

 

ZDROJwomenshealthmag.co.uk

ONLINE NABYTOK:

onlinenabytok


Zdieľajte článok na

You Might Also Like