Jeho život akoby zastal, starčekovi zomrela manželka pri požiari. Susedia sa zľutovali a takto mu pomohli!

Jon Negril má 71 rokov a pôvodom je z Rumunska no pozná ho celá krajina. Posledné roky života strávil v tomto dome v Bukurešti

Avšak, dom, v ktorom býva sa vôbec nedá nazvať domovom. Jedná sa o akúsi „chajdu“ , ktorá nemá okná a dvere držali len silou vôle. Práve toto miesto niekoľko rokov tvorilo pre neho domov.

K takémuto stavu sa to dostalo preto lebo sa oň vôbec nestaral. Manželka mu zomrela pri požiari a jeho život akoby zastal. Nič ho nezaujímalo, nemal žiadne záujmy a len sa snažil akosi prežiť.

Ľuďom v okolí nezostal ukradnutý a rozhodli sa, že mu pomôžu. Susedia sa nad ním zľutovali, pár známých a ľudia zo sociálnych služieb. Títo všetci sa postarali o to, aby mohlo začať lepší život. V jeho tvári chýbalo nadšenie, všetká radosť bola preč, žiadna chuť do života a nie ešte sa starať o svoj príbytok a seba. So smrťou jeho ženy odišeil život aj z neho samého. Nemla záujem o nič, žiaden sociálný život.

Výsostne zamietol možnosť, žeby „chajdu“ opustil a išiel bývať niekam inam. Nevadilo mu ani to, že bola deravá a fúkal cez ňu studený vietor. Jediná myšlienka, ktorá ho tam držala bola, že so svojou ženou tam prežil pekné chvíľky.

Hocikto mu dohováral nech sa odsťahuje ale nepomáhalo. Dokonca sociální pracovníci si s ním nevedeli poradiť. Aj takémuto príbehu môžu pomôcť sociálne siete. Práve tu si ho všimli dobrovoľníci, ktorým na jeho živote záležalo. Dospelo k názoru, že sa pokúsia mu zohnať nový domov.

Aby bol starý pán spokojný rozhodli sa s ním dohodnúť na tom, aby sa nemusel presťahovať úplne, iba o pár metrov. Vyriešili to tak, že vedľa starejchatrče mu postavili nový domov.

Jeho domov bol postavený z kontajnera, ktorý prepravuje tovar, Lenže tento bol úplne iný. Vo vnútri mal všetko, čo potreboval na život. Ľudia , ktorý sa dopočuli o jeho situácii mu začali finančne prispievať.

Nový domov mu priniešol žeriav, ktorým ho umiestnili na pozemok kde žil doteraz. Nevedel, čo má čakať. Priestor je malý a plne funkčný. A navyše konečne žiadne diery a zima.

Postarali sa o to, aby sa mal dobre, priniesli mu zásobu potravín. Výraz na jeho tvári po tom, čo uvidel jeho nový domov bol neopísateľný. Starček, ktorý si myslel, že ho už nič pekné nečaká dostal, takéto prekvapenie v podstate od cudzích ľudí. Čo mu prinavrátili úsmev a radosť do života. Ešte jednu vec, ktorú chcú pre neho urobiť je plot. Bohužiaľ, býva na mieste kde sa to hemží narkomani a tí si sradosťou chodia na jeho pozemok „užívať“.

zdroj: electropiknik.cz / facebook.com

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com