Jeho žena urazene odíde z domu a nechá ho samého s deťmi. O dva dni neskôr dostala od svojho manžela TENTO list!

Práca manželky a matky sa často podceňuje, najmä ak žena nepracuje nikde inde ako doma. Finančné zabezpečenie rodiny tak pripadá na muža, ktorý si zvyčajne myslí, že nemá žiadne domáce povinnosti, pretože prichádza domov unavený z práce … Na jednej strane je ťažké nesúhlasiť s týmto postojom, ale na druhej strane si muži často neuvedomujú, koľko toho ženy doma robia… Tento manžel si to síce uvedomil, ale až potom, čo sa jeho nahnevaná manželka na víkend odsťahovala a nechala ho s deťmi. Pozri, čo jej napísal…

„Miláčik,

pred dvoma dňami sme sa strašne pohádali. Bola som unavená z problémov v práci a chcela som len pokojne sedieť. Bolo už 20:00 a jediné, čo som chcel, bolo sedieť v kresle a sledovať zápas.

Dom bol síce uprataný a priamo vyzýval k oddychu, ale stačilo sa pozrieť na tvoj nahnevaný výraz. Deti sa neďaleko hlasno hádali a vy ste sa snažili uspať najmladšieho. Začínalo to byť hlučné, tak som zvýšil hlasitosť, aby som počul ten boj.

Zúrivo si to odmietla s tým, že by bolo fajn, keby som sa o výchovu detí trochu zaujímala. Rovnako zúrivo som kričala, že celý deň pracujem, aby si TY mohol sedieť doma a hrať sa s deťmi s bábikami.

Hádali sme sa naozaj dlho. Kričali ste zo zlosti a vyčerpania. A povedal som veľa krutých vecí. Zakričal si, že už máš dosť a… nechal si ma s deťmi samú. “

„Musela som deťom urobiť večeru a uložiť ich do postele. Na druhý deň ráno si sa nevrátil, tak som musela požiadať šéfa o voľno, aby som sa postarala o deti.

Prežívala som ich záchvaty hnevu a nekontrolovateľný plač.
Naučil som sa, že musím byť stále v strehu a nemám chvíľu pokoja, dokonca ani na kúpanie.
Teraz viem, aké to je ohrievať mlieko, obliekať dieťa a upratovať kuchyňu v jednom okamihu. “

„Celý deň som sa nemohol rozprávať s nikým starším ako desať rokov.
Teraz už viem, aké únavné je nejesť pri stole, ale v behu, pretože sa treba postarať o dieťa.
Bola som tak psychicky a fyzicky vyčerpaná, že som mohla len snívať o tom, ako spím dvadsať hodín v kuse (a bez dieťaťa, ktoré by ma budilo svojím plačom).

Prežil som dva dni a dve noci ako ty a čo môžem povedať, teraz ti veľmi dobre rozumiem.

Teraz už viem, že je to horšie ako desať hodín vo firme hovoriť o finančných záležitostiach.
Chápem váš smútok z toho, že ste sa vzdali svojej práce a finančnej nezávislosti, aby ste mohli byť prítomní v živote našich detí.
Chápem vašu neistotu, pretože vaše financie nezávisia od vás, ale od vašej druhej polovičky.
Chápem obete, ktoré prináša nemožnosť prespať, žiadne výlety s priateľmi alebo nedostatok času na šport.

„Píšem tento list nielen preto, aby som ťa získal späť, pretože mi chýbaš, ale aj preto, že nechcem čakať, kým ti to budem môcť povedať priamo:

Si veľmi statočný, všetko zvládaš veľmi dobre a ja ťa za to obdivujem.“

Tisíce ľudí už zdieľali tento list so svojimi priateľmi a viete čo? Nie sme prekvapení! Úloha ženy by sa mala viac oceňovať!

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com