Jednoduchý, no účinný tip: Ako sa zbaviť chĺpkov na tvári pomocou domáceho prostriedku

Brady sa stali pre mužov symbolom mužnosti a mnohí ľudia ich považujú za príťažlivé. U žien je však situácia úplne iná – ak si nechajú narásť fúzy a bradu, často im to spôsobuje traumu. Nie každá žena je natoľko sebavedomá, aby sa k svojej brade priznala pred okolitým svetom a nehanbila sa za ňu.

Existuje mnoho spôsobov, ako odstrániť nežiaduce chĺpky

Väčšina žien sa snaží zbaviť chĺpkov na tvári čo najefektívnejšie. Odstránenie je možné voskovaním, epiláciou, laserom alebo jednoduchým holením. Žiadna z týchto metód však nie je trvalá a niektoré sú dokonca veľmi bolestivé. Existuje však jedna jednoduchá a účinná metóda, na ktorú potrebujete len tri bežné ingrediencie a v okamihu sa zbavíte nevzhľadných chĺpkov.

Zabudnite na trhanie pinzetou. Nielenže je to bolestivé, ale poškodzuje to pokožku, spôsobuje začervenanie, môže to viesť k akné a môže to spôsobiť opätovný rast chĺpkov, čím sa problém ešte zhorší. Ak použijete túto prirodzenú metódu, do mesiaca chĺpky úplne zmiznú.

Čo budete potrebovať?

½ polievkovej lyžice kokosového oleja
3 polievkové lyžice celozrnnej múky
Trochu vody

Ako postupovať?

Ak nemáte po ruke kokosový olej, môžete použiť aj olivový olej, ale takáto zmes nebude už taká účinná. Najprv si tvár umyte vlažnou vodou, dobre ju osušte a krúživými pohybmi prstami dôkladne vmasírujte kokosový olej do postihnutej oblasti. V inej miske si pripravte celozrnnú múku zmiešanú s trochou vlažnej vody. Mala by sa vytvoriť pasta.

Potom naneste pastu na miesta, ktoré ste predtým natreli kokosovým olejom. Nechajte ju úplne vyschnúť, trvá to asi desať minút. Potom krúživými pohybmi zotrite pastu z tváre. Nakoniec zmyte všetky zvyšky zaschnutej masky. Na pokožke sa môžu objaviť červené škvrny, ktoré však za chvíľu zmiznú. Po odstránení masky ošetrite pleť tonikom a hydratačným krémom. Používajte ho dvakrát týždenne počas štyroch týždňov, kým chĺpky nezmiznú.

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com