Jedine ľudia s vysokým IQ, dokážu vyriešiť tento príklad! Patríš aj ty medzi nich?

Spread the love

Príklad sa zdá byť na prvý pohľad iba ako pochybná rovnica, avšak opak je pravdou. V príklade je však háčik…

 

Matematické príklady sa stali na internete a sociálnych sieťach hitom. Ľudia si na chvíľu potrápia svoje mozgové závity a v konečnom dôsledku je vedecky dokázané, že vylúštením ťažkého matematického príkladu sa do tela človeka vylučujú endorfíny šťastia. Chcete byť aj vy šťastný? Pustite sa do riešenia tohto príkladu.

David Wolfe na internet prednedávnom publikoval príklad, ktorých mnohých potrápil. Príklad sa zdá byť na prvý pohľad iba ako pochybná rovnica, avšak opak je pravdou. V príklade je však háčik. Má dve riešenia… Prídete aspoň na jedno?

 

Pred začatím rátania príkladu sa vybavte poriadnou dávkou trpezlivosti. Odporúčame vziať si aj ceruzku a papier. Držíme palce!

 

Prvé riešenie: Väčšina ľudí začína tým, že spočíta číslice 1 a 4, čím dostane výsledok 5. Následne pokračujte tým, že pripočítate k výsledku 5 ďalší súčet a to 5 plus 2, čiže spočítame 7 plus 5, čím dostaneme výsledok 12. Následne pokračujte rovnakým vzorcom. To znamená, že 3 plus 6, čím dostane 9 už k novému výsledku 12. Celkový výpočet je teda 21.  V poslednom kroku pokračujeme tak ako doteraz. Spočítajte 8 plus 11, dostanete číslo 18, ktoré následne spočítate k číslici 21. Riešenie matematického príkladu je 40.

 

Druhé riešenie: Druhý postup spočíva v násobení a takisto ako v prvom prípade v sčítaní. Začať môžeme rovnako 1 plus 4, čím dostaneme výsledok 5. Niektorí možno začnú tým, že si to premenia do jednoduchého príkladu s násobením. 1 + (4×1).  Týmto vzorcom pokračujeme ďalej 2+ (2×5).

Dostaneme výsledok 12. Pokračujeme tak ako doteraz. 3 + (3×6), výsledok je 21. Posledným krokom ostáva zrátať 8 + (8×11). Tu sa nám výsledky líšia. Celkové riešenie príkladu je 96.

Podarilo sa vám príklad vyriešiť správne?

You Might Also Like