JE TO TU: Vláda schválila nové opatrenia, ktoré budú platné do 9. januára!

Vláda schválila návrh opatrení, ktoré budú platiť do 9. januára 2022.

Od piatka 10. decembra sa otvoria obchody a kostoly v režime OP (očkovanie, prekonanie ochorenia COVID-19). Počet zákazníkov bude obmedzení štvorcovými metrami, v MHD a vlakoch má platiť režim OTP (očkovanie, testovanie, prekonanie ochorenia COVID-19).

Od pondelka 13. decembra prejdú podľa plánu žiaci druhého stupňa základných škôl a žiaci stredných škôl na dištančné vyučovanie. Vláda navrhnuté opatrenia v súvislosti s novým koronavírusom schválila. V stredu o tom po rokovaní informoval minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

Od piatka 10. decembra sa tvoria aj lyžiarske strediská a vleky s otvorenými lanovkami (uzavreté môžu byť naplnené na 25 % kapacity).

Na bohoslužbách bude môcť byť maximálne 30 osôb alebo jedna osoba na 25 metrov štvorcových. Otvoria sa tiež fitnescentrá – najviac šesť osôb alebo 25 m2 na osobu.

Režim OTP (očkovaní, testovaní a prekonaní) bude platiť vo verejnej doprave – rýchlikoch, IC vlakoch či diaľkových autobusových linkách.

Druhý stupeň základných škôl a stredné školy prejdú na dištančnú výučbu.

Od soboty 25. decembra sa otvoria aj hotely a penzióny pre očkovaných a prekonaných – spoločné ubytovanie bude pre členov spoločnej domácnosti, wellness zase pre ubytovaných hostí. Ubytovanie bude aj pre kategóriu OP možné len s negatívnym výsledkom testu. Donáška strany na izbu bude povolená.

Pri hranici 3 800 pacientov v nemocniciach príde podľa Lengvarského návrh prísnejších opatrení. Znovu dôjde k obmedzeniu pohybu a zrušení výhod pre očkovaných a tiež zákaz ubytovania v hoteloch.

Minister pripomenul, že návštevy naďalej nie sú povolené. „Výnimky zo zákazu vychádzania sú na to, aby sme si mohli ísť nakúpiť, ísť do práce, cestovanie na návštevy tam nie je.“

zdroj: health.gov.sk

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com