JE TO OFICIÁLNE! Vláda schválila 100-eurový jednorazový prídavok na dieťa!

V júni štát vyplatí prídavky na viac ako 1,1 milióna detí v sume o takmer 75 eur vyššej, ako je bežné. Rozpočet to bude stáť približne 83 miliónov eur.

Prídavok na dieťa sa za mesiac máj jednorazovo zvýši na sumu 100 eur. Počíta s tým nariadenie z dielne Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny, ktoré dnes schválila vláda. Cieľom je pomôcť rodinám s nezaopatrenými deťmi pri prudkom náraste cien.

Za mesiac máj 2022 (vyplatený bude v júni) sa prídavok na dieťa jednorazovo zvýši o sumu 74,12 eura – aktuálne prídavok na dieťa predstavuje 25,88 eura. Vyplatený bude v júni v celkovej sume 100 eur. Opatrenie je podľa rezortu práce reakciou na zvýšenú mieru inflácie, ktorá bola spôsobená ekonomickými dôsledkami pandémie ochorenia COVID-19.

Zvýšenými výdavkami sú podľa ministerstva práce priamo ohrozené rodiny s nezaopatrenými deťmi. „Cieľom navrhovanej úpravy je finančne prispieť rodinám s deťmi na pokrytie zvýšených výdavkov na bývanie, energie, stravu a podobne,“ konštatuje rezort v dôvodovej správe.

Jednorazové zvýšenie prídavku na dieťa sa bude týkať 1,12 milióna nezaopatrených detí. Toto opatrenie bude mať podľa materiálu rezortu práce vplyv na výdavky verejnej správy vo výške približne 83 miliónov eur.

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com