JE TO OFICIÁLNE! USA zakazujú dovoz ropy a plynu z Ruska!

Americký prezident Joe Biden v utorok oznámil, že Spojené štáty zakazujú dovoz ropy z Ruska.

K tomuto kroku došlo z dôvodu ruskej invázie na Ukrajinu. Biden povedal, že USA chápu, že mnohí americkí spojenci nebudú schopní urobiť to isté. Varoval tiež, že toto rozhodnutie bude mať vplyv na Spojené štáty a že ceny pohonných hmôt budú naďalej rásť. Británia tiež oznámila, že do konca roka 2022 postupne ukončí dovoz ruskej ropy a ropných produktov.

„Zakazujeme dovoz všetkej ropy, plynu a energie. To znamená, že naše prístavy prestanú prijímať ruskú ropu. Putinovej vojnovej mašinérii to zasadí ďalší silný úder. Tento krok má silnú podporu oboch strán v Kongrese a verím, že aj celej krajiny,“ povedal dnes prezident USA Biden.

Biden pripustil, že Európa sa k podobnému kroku pravdepodobne neuchýli. „Tento zákaz sme prijali s vedomím a pochopením, že mnohí naši európski spojenci a partneri sa k nám nebudú môcť pripojiť. Spojené štáty ťažia na svojom území viac ropy ako všetky európske krajiny dohromady. V skutočnosti sme čistým vývozcom energie,“ povedal americký prezident.

„Napriek tomu veľmi úzko spolupracujeme s Európou a našimi partnermi na vytvorení dlhodobej stratégie, ktorá tiež zníži jej závislosť od ruskej energie,“ spresnil Biden.

Britský minister obchodu a energetiky Kwasi Kwarteng v utorok oznámil, že aj Británia do konca roka 2022 postupne ukončí dovoz ruskej ropy a ropných produktov. Podľa ministra majú spoločnosti čas prejsť na iné zdroje do konca roka a vláda im s prechodom pomôže.

Londýn bude rokovať s inými dodávateľmi, aby nahradil chýbajúcu ropu z Ruska. Minister Kwarteng tiež uviedol, že zvažuje ukončenie dovozu ruského zemného plynu.

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: cbsnews.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com