JE TO OFICIÁLNE! Pápež František v septembri navštívi Slovensko!

Pápež František v dňoch od 12. do 15. septembra navštívi Slovensko. Pricestuje do Bratislavy, Prešova, Košíc a Šaštína-Stráže, uviedol riaditeľ tlačového strediska Svätej stolice Matteo Bruni, ktorého citoval web Konferencie biskupov Slovenska. 

„Pápež František pred malou chvíľou oficiálne potvrdil svoju návštevu Slovenska. Prijal tak pozvanie  pani prezidentky Zuzana Čaputová a našu krajinu navštívi 12. až 15. septembra tohto roku.
Pre #Slovensko je veľkou cťou, že k nám Svätý Otec príde na trojdňovú apoštolskú návštevu, ktorá bude mať oficiálny i pastoračný charakter. Je to významný moment ako pre vzťahy Slovenska so Svätou stolicou tak aj pre veriacich ako aj pre všetkých ľudí hlásiacich sa ku kresťanským a humanistickým princípom, ktoré súčasný pápež tak odhodlane bráni a zdôrazňuje. Ako minister zahraničných vecí a európskych záležitostí si veľmi vážim, že som mal v decembri minulého roka príležitosť stretnúť sa so Svätým Otcom osobne počas našej prezidentskej návštevy vo Vatikáne keď audiencia u pápeža v nás všetkých zanechala nezabudnuteľný dojem.
Návšteva pápeža Františka bude zároveň v poradí štvrtou apoštolskou návštevou Svätého Otca na Slovensku. Pápež sv. Ján Pavol II. navštívil Slovensko spolu tri krát, v roku 1990 počas návštevy Česko-Slovenska zavítal do Bratislavy, v ére samostatnosti na Slovensko pricestoval v roku 1995, kedy prišiel do Bratislavy, Nitry, Šaštína, Košíc, Prešova, Levoče a Tatier. V roku 2003 pricestoval do Banskej Bystrice, Rožňavy, Trnavy a Bratislavy. Všetky tieto historické návštevy zanechali na Slovensku hlboké dojmy a boli inšpiráciou pre celú generáciu.
Veríme, že budeme mať opäť príležitosť takúto jedinečnú udalosť zažiť a nadchádzajúca cesta Svätého Otca pápeža Františka bude pre všetkých občanov našej vlasti povzbudením a posolstvom blízkosti, podpory a nádeje.“ napísal minister zahraničných vecí Ivan Korčok na svojom facebooku.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com