JE TO DEFINITÍVNE: Vláda rozhodla. Deti sa v pondelok vrátia do škôl!

Od pondelka 8. februára sa k prezenčnej výučbe za sprísnených podmienok vrátia žiaci materských škôl, prvého stupňa základných škôl a končiaci ročník stredných škôl.

BRATISLAVA 3. februára (SITA) – Žiaci materských škôl, prvého stupňa základných škôl a končiaci ročník stredných škôl sa od pondelka 8. februára za sprísnených podmienok vrátia do lavíc. Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO). Zároveň ozrejmil, že navrhnutý COVID automat schválila vláda s malými zmenami tak, ako to navrhla pandemická komisia vlády.

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) uviedol, že pri otváraní škôl postupovali aj na základe konzultácií s jednotlivými ministrami školstva či veľvyslancami ostatných krajín, ktoré školy buď otvorili, alebo ich budú v týchto týždňoch otvárať. „Zhodli sme sa na tom, že vzdelávanie mladých ľudí je naozaj dôležité a nemôže byť dlhodobo prerušené,“ priblížil. Ďalšie otázky k školstvu plánuje zodpovedať na tlačovej konferencii o 13:00.

 

Foto: archívne, SITA/Úrad vlády SR.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com