Je telefonovanie skutočne škodlivé pre zdravie? Toto sú hlavné faktory, ktoré by ste mali zvážiť pri ich používaní!

Pred 20 rokmi bol mobilný telefón luxus, ktorý si mohli dovoliť len podnikatelia a bohatí ľudia. Dnes je však iná doba, a telefón sa stáva naším každodenným pomocníkom. Dokonca už aj prváci na základnej škole vlastnia tento zázračný prístroj. Je to pre nich dobré?

Existujú však aj odporcovia telefónov, ktorí tvrdia, že prenosné zariadenia majú na živý organizmus zlý účinok. My sme sa dnes rozhodli zistiť, či je smartphone skutočne škodlivý a ak áno, prečo.

Škodlivosť telefónov:
Národný onkologický ústav USA identifikoval 3 hlavné dôvody, prečo sú mobilné telefóny škodlivé. Každé zariadenie vydáva rádiofrekvenčné žiarenie, ktoré má škodlivý účinok na akýkoľvek živý organizmus.

Počet používateľov telefónov naďalej rastie, čím sa zvyšuje už aj tak veľké elektromagnetické „pozadie“, ktoré postihuje každého človeka. Komunikácia telefónom je jednoduchá a jej obľuba rastie, v dôsledku čoho rastie aj počet a trvanie hovorov. Inteligencia telefónov motivuje ľudí, aby ich používali častejšie, čo však veľmi zaťažuje telo.

Napriek tomu väčšina vedcov považuje za pochybné tvrdenie, že časté používanie mobilného telefónu vedie k rakovine. Počas rozhovoru, keď je zariadenie pritlačené k uchu, žiarenie ohrieva tkanivá na uchu. Neexistuje však priamy vzťah medzi takýmto nárastom teploty a rakovinou. A pokiaľ má osoba slúchadlá či má hovor zapnutý na reproduktoroch, ožiarenie nemá na telo skoro žiaden vplyv.

Mikróby:
Nebudeme si klamať, nikto si neumýva ruky pred používaním telefónu. Z tohto dôvodu sa telefóny stávajú sídlom mnohých mikróbov a dokonca sa na ňom občas môže vyskytnúť aj nebezpečná baktéria Escherichia coli. Preto sa snažte často si umývať ruky a dokonca aj samotný telefón pretrite handričkou či utierkou.

Nehody:
Podľa amerických štatistík na cestách zomrie z dôvodu nepozornosti 10 ľudí za rok, a okolo 1000 sa zraní. Esemeskovanie a telefonické rozhovory sú najčastejšou príčinou. Situácia však nie je lepšia ani v iných krajinách. Vodiči telefonujú za volantom, strácajú tak koncentráciu, čo vedie ku katastrofálnym následkom.

Vysilenie očí:
Každý aktívny používateľ mobilného telefónu cíti, že po dlhšom používaní telefónu trpia najmä jeho oči. Čo je horšie, mnoho detí a dospievajúcich obetuje spánok, len aby sa mohli pozerať na malú obrazovku o čosi dlhšie. Jasné a ostré svetlo rýchlo vysiľuje vaše oči a tie sú potom unavené.

Okrem toho je telefón extrémne zlý pre kvalitu spánku, čo vedie k mnohým ďalším zdravotným problémom. Hlúpy zvyk – nabíjanie telefónu vedľa postele – len zvyšuje celkový problém.

Sú telefóny nebezpečné? Každý by mal na túto otázku odpovedať sám. Mobilné telefóny by sa preto mali používať rozumne, bez toho, aby sme sa stali rukojemníkmi nových technológií. A ako často používate smartphone vy?

ZDROJ: takprosto.cc

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com