Je ťažké tomu uveriť, ale najlepšia masáž pri bolestiach chrbta je masáž úplne inej časti tela! Nemusíte chodiť k masérovi, môžete ich vykonávať v pohodlí domova!

Ľudské telo je zložitý mechanizmus a všetky jeho časti spolupracujú. Tento trik môže znieť zvláštne, ale naozaj funguje! Cvičenie a masírovanie nôh môže pomôcť pri bolestiach chrbta a krku.

Na prvý pohľad to môže vyzerať nevinne, ale nohy držia celé naše telo a ľudia často zabúdajú na kvalitnú a pohodlnú obuv, ktorá môže tomuto problému zabrániť. V opačnom prípade trpíme bolesťami nôh a chrbta.

Máme pre vás 5 jednoduchých cvičení, ktoré odstránia bolesť:

1. Tlak na prsty

Ak chcete uvoľniť chodidlá, pritlačte prsty na nohách k podlahe a potom ich uvoľnite.

2. Chôdza po špičkách

Skúste chodiť po špičkách, najprv dozadu a potom dopredu.

3. Krútenie členkov

Ľahnite si, pomaly zdvihnite nohy a vytočte najprv jednu a potom druhú nohu.

Viac informácií a video nájdete na nasledujúcej strane.

4. Cvičenie s gumou

Nasaďte si na nohu gumičku a pritiahnite ju k sebe. Cvičenie zopakujte na druhej nohe.

5. Zdvíhanie predmetov

Toto cvičenie je skvelé na posilnenie prstov na nohách. Položte na zem malý predmet, napríklad pero, a pokúste sa ho zdvihnúť prstami.

Poznáte niekoho, kto trpí bolesťami chrbta? Zdieľať tento článok.

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com