JE ROZHODNUTÉ: Premiér Matovič pred nemocnicou v Nitre: Toto čaká obyvateľov!

Premiér Igor Matovič, primátor Nitry Marek Hattas, riaditeľ Fakultnej nemocnice v Nitre Milan Dubaj, riaditeľ Fakultnej nemocnice v Nitre a predseda Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský predstúpili pred novinárov v Nitre.

Podľa Matoviča je situácie v okrese Nitre horšia, ako bola na Orave, a hrozí katastrofa. Vyzdvihol nemocnicu v Nitre a vytkol neochotu okolitým súkromným nemocniciam v rukách finančných skupín. Premiér hovorí, že je dobré vrátiť sa k tomu, čo zafungovalo na Orave – boli tam tri poctivé plošné testovania. ,,Rozhodli sme sa, že presne to isté urobíme v nitrianskom okrese,“ povedal Matovič.

Do práce v okrese Nitra budú môcť chodiť len tí, ktorí budú mať negatívny test nie starší ako sedem dní, povedal premiér.

Tí ľudia, ktorí sú bez príznakov, takisto roznášajú vírus. O to je to nebezpečnejšie. Takisto som si aj ja prežil Covid bez príznakov, ale mohol som nakaziť ďalších ľudí. Ak si myslíme, že dokážeme túto explóziu epidémie zastaviť znížením mobility, tak to matematicky nevychádza, povedal premiér.

Ďalšou možnosťou by bolo len zatvorenie fabrík. Matovič povedal, že v stredu zasadne vláda kvôli špeciálnemu rozhodnutiu, ktoré sa bude týkať len okresu Nitra.

 

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com