JE ROZHODNUTÉ: Konzílium odborníkov rozhodlo o opatreniach počas sviatkov!

Cieľom protipandemických opatrení nie je obmedziť, ale chrániť životy ľudí a zachovať funkčný zdravotný systém.
Konzílium odborníkov si nemyslí, že nateraz je potrebné COVID automat upraviť a ani to, že by bolo potrebné v súvislosti s nadchádzajúcimi sviatkami prijímať reštrikčné opatrenia.
Keby sa v tejto situácii Covid automat menil, s najväčšou pravdepodobnosťou by došlo k preťaženiu zdravotného systému, ktorý by nebol schopný poskytovať adekvátnu zdravotnú starostlivosť pre všetkých občanov.
Očkovanie je jediný nástroj, ktorý nám umožňuje držať pandémiu pevne v rukách. Covid automat zároveň vytvára jasne definované pravidlá, ktoré pomáhajú predvídať opatrenia v každej fáze pandémie. Vďaka predvídateľnosti podmienok sú na Slovensku okresy, ktoré sa pre vysokú zaočkovanosť rizikovej populácie neocitnú v čiernej a niektoré dokonca ani v bordovej farbe.
Pri tvorbe Covid automatu sa pracovalo s predpokladom, že v čase dostupného očkovania bude v každom okrese zaočkovaných aspoň 65% zraniteľnej populácie a tak nebudú prísne opatrenia definované čiernou farbou potrebné. Zaočkovanosť na Slovensku je dnes bohužiaľ nízka a k tejto realite sa musíme postaviť zodpovedne.
Konzílium odborníkov vníma, že zaočkovaným osobám v čiernych okresoch sa nedostáva slobody, ktorú čakali. Očkovaním však získali ochranu pred nákazou a najmä ťažkým priebehom a smrťou na Covid-19.
Nízka zaočkovanosť populácie vedie k nekontrolovateľnému šíreniu vírusu. Zmenou Covid automatu by sme prispeli k zvýšenej mobilite, k rýchlejšiemu šíreniu infekcie, a tým k preťaženiu nemocníc, čo si v momentálnej situácii nemôžeme dovoliť. Stále je čas dať sa zaočkovať, chrániť sa pred nákazou a pozitívne ovplyvňovať sfarbenie okresu.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com