Japonsko pre obavy z britskej varianty vírusu zakazuje vstup všetkým cudzincom do konca januára

Zdieľajte článok na

Opatrenia na hraniciach Japonsko sprísňuje po tom, ako za posledné dva dni odhalilo nový variant potenciálne nákazlivejšieho koronavírusu u siedmich ľudí.

Japonská vláda dočasne zakáže vstup do krajiny všetkým cudzincom, ktorí na jej území nemajú trvalý pobyt, v rámci preventívnych opatrení proti šíreniu nového potenciálne nákazlivejšieho variantu koronavírusu objaveného v Británii. Zákaz vstupu nadobudne účinnosť v pondelok a predbežne bude platiť do 31. januára. Uviedlo to v sobotu večer vo vyhlásení japonské ministerstvo zahraničia.

Japonsko už minulý týždeň zakázalo vstup obyvateľom Veľkej Británie a Južnej Afriky, ale opatrenia na hraniciach opäť sprísňuje po tom, ako za posledné dva dni odhalilo nový variant koronavírusu u siedmich ľudí. Nákazu novým variantom odhalili u piatich ľudí ešte na letiskách po návrate z Británie. U ďalších dvoch britský variant vírusu zistili v Tokiu, pričom ide o muža, ktorý sa z Británie vrátil 16. decembra, a o jeho príbuznú, ktorá v Británii nebola. Obaja sú hospitalizovaní v Tokiu.

 

zdroj: SITA

ONLINE NABYTOK:

onlinenabytok


Zdieľajte článok na

You Might Also Like