Inšpiratívny príbeh: Ťažko zranený pes pri požiari bude teraz pomáhať pri terapii obetí požiarov!

„Niektorí ľudia sa ho boja, ale ja im hovorím, že potrebuje len veľa lásky.“ – hovorí majiteľka rozkošného a jedinečného psa menom Taka.

Taka je pes plemena shiba inu, ktorý má teraz deväť rokov. Bohužiaľ, skôr ako spoznal svojho súčasného majiteľa, pes sa zranil pri požiari. Väčšinu jeho tela pokrývajú jazvy. Jeho majiteľkou sa stala veterinárka Crystal Lesley, ktorá ho ošetrila.

Bohužiaľ, keď si osvojila Taka, pes mal problémy adaptovať sa na novom mieste a často sa hádal so psami, ktoré už pani Crystal mala.

Vtedy sa veterinár rozhodol vycvičiť Taka v špeciálnej škole pre psov s názvom Canine Training Project. Jej trénerka Mandy Fosterová v jednom rozhovore povedala, že napriek svojmu veku je Taka skvelá študentka a učí sa veľmi rýchlo.

Pani Fosterová tiež povedala, že Taka by mohla byť skvelým spoločníkom pre obete požiarov. Taka bude musieť ešte absolvovať špeciálny kurz, ale pes má veľký potenciál byť spoločníkom pre zranených ľudí. Jazvy, ktoré má na tele, sú živým dôkazom toho, že každá bolesť pominie.

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com