Igor Matovič radí Slovákom, aby sa zobudili: Varuje pred treťou vlnou na jeseň!

Predseda vlády SR Igor Matoviè poèas tlaèovej konferencie o jeho diplomovej práci na Úrade vlády SR. Bratislava, 22. júl 2020. Foto: SITA/Jana Birošová

Zdieľajte článok na

Expremiér a dnes minister financií Igor Matovič hovorí o naivite. Upozorňuje pri tom na riziko nebezpečného delta variantu, ktorý sa už šíri v Anglicku.

Vo svojom profile na sociálnej sieti to minister financií Igor Matovič (OĽaNO)

Jeho status prinášame v plnom znení:

DELTA ILÚZIA
Nestačím sa čudovať naivite ľudí, ktorí si ešte dnes naivne myslia, že Slovensko dokáže nejakým zázrakom zabrániť príchodu nebezpečného Delta variantu (indický variant) Covid-19 na Slovensko.
V Anglicku za mesiac Delta dokázala úplne vytlačiť pôvodný britský variant, ktorý na Slovensku zabil 10 tisíc ľudí. Počty pozitívnych im preto začali dramaticky rásť, napriek vysokej zaočkovanosti.
Myslieť si preto, že pri úplne uvoľnených opatreniach a lážo-plážo cez hranice Delta na Slovensku už nezapúšťa korene, je naivné.
Delta na Slovensku je a je len otazkou mesiaca-dvoch, kým nebude aj u nás dominantná … čo pri mimoriadne nízkej zaočkovanosti a nízkemu záujmu o očkovanie je istota pre jesennú tretiu vlnu.

zdroj:Igor Matovic, foto: SITA/Jana Biroová

ONLINE NABYTOK:

onlinenabytok


Zdieľajte článok na