Hrôzostrašné VIDEO! Muž „náhodou“ udrel 20-kilogramovým závažím do hlavy ďalšieho návštevníka posilňovne!

Muž, ktorý spôsobil hrozné zranenia po tom, čo udrel 20-kilogramovým závažím do hlavy spoluhráča v posilňovni, bol uväznený.

Šokujúce zábery z priemyselných kamier, ktoré zachytávajú incident spred takmer 18 mesiacov v posilňovni neďaleko Darwinu, sa objavili po tom, ako 33-ročný Shane William Ryan priznal svoju vinu na Najvyššom súde v deň, keď sa mal začať proces.

Súd si vypočul, že obaja muži cvičili v posilňovni Next Level Gym na predmestí Palmerston Rosebery juhovýchodne od Darwinu v jedno skoré ráno v októbri 2020.

Na záberoch z priemyselných kamier, ktoré sa prehrávali na súde, je vidieť, ako Ryan berie do ruky 20-kilogramovú dosku a kráča k obeti ležiacej na lavičke na chrbte a zdvíhajúcej činky.

Vrhol sa na obeť a zhodil závažie na hlavu spolucvičenca, v dôsledku čoho obeť spadla na zem.

Ryan si zrejme poranil členok a odchádza, zatiaľ čo obeť sedí na zemi a v agónii si drží tvár a hlavu, ktoré krvácali.

Nakoniec sa k mužovi vrátil, aby mu pomohol a zavolal záchranku, uviedol súd.

Zranený muž utrpel zlomeninu lebky, reznú ranu na obočí, opuch tváre a „významné a pretrvávajúce“ psychické následky, informoval portál NT News.

Sudca John Burns označil Ryanovo konanie za „veľmi nebezpečné“, keď ho odsúdil na 19 mesiacov väzenia.

Súd si vypočul, že vzťahy medzi dvojicou boli „priateľské“ a „priateľské“ a že k nevyprovokovanému útoku nebol žiadny motív, keďže sudca nezaznamenal žiadne dôkazy o „významnom predsavzatí alebo plánovaní“.

Ryan trval na tom, že „náhodou“ zranil spoluhráča z posilňovne, ale uznal, že jeho konanie bolo úmyselné, uviedol súd.

„Obeť bola zraniteľná, keďže ležala na chrbte a v rukách mala závažia, nemohla sa brániť – nemala tiež dôvod domnievať sa, že by ste na ňu zaútočili tak, ako ste to urobili,“ povedal sudca Ryanovi na súde.

„Absencia zjavného motívu, ktorý by vás viedol k tomuto trestnému činu, je znepokojujúca.

„Ak je zrejmý motív trestného činu, často je možné posúdiť pravdepodobnosť, že páchateľ bude páchať trestnú činnosť znova.

„To jednoducho nie je možné za okolností, keď nie je zrejmý motív a vy ste sa rozhodli nevniesť do tejto otázky žiadne svetlo.

Ryan si musí odsedieť najmenej 10 mesiacov za mrežami, kým bude mať nárok na podmienečné prepustenie.

 

zdroj: dailymail.co.uk

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com