HRÔZOSTRAŠNÁ nehoda autobusu: O život prišlo najmenej 16 ľudí, ďalších 22 sa zranilo!

Pri nehode na diaľnici Sonoyta-San Luis Río Colorado v severomexickom štáte Sonora zahynulo najmenej 16 ľudí a 22 ďalších utrpelo zranenia, z toho šesť vážne, informovala vo štvrtok štátna prokuratúra.

Podľa informácií prokuratúry sa nehoda stala vo štvrtok skoro ráno na 39. kilometri diaľnice Sonoyta – San Luis Río Colorado.

„Momentálna bilancia je 22 zranených, z toho 6 mimoriadne ťažko, a 16 mŕtvych. Záchranná akcia pokračuje,“ uviedla agentúra na svojom účte na Twitteri.

V predbežnej úradnej správe sa uvádza, že k nehode došlo v skorých ranných hodinách, keď sa osobný autobus zrazil s prívesom odstaveným na okraji cesty.

Do nákladného vozidla potom opäť narazil iný príves, ktorý sa pohyboval v druhom jazdnom pruhu.

Tajomník zdravotníctva štátu Sonora Enrique Clausen Iberri potvrdil tragédiu na svojich oficiálnych sociálnych sieťach.

„Záchranné služby, hasiči a Červený kríž Sonoyta-SLRC a ministerstvo zdravotníctva pracujú od skorého rána na nešťastnej dopravnej nehode,“ povedal.

Podľa prokuratúry boli zranení prevezení do rôznych nemocníc v regióne.

Podľa údajov Národného inštitútu verejného zdravia (INSP) z roku 2020 je krajina na siedmom mieste na svete a na treťom mieste v Latinskej Amerike v počte úmrtí pri dopravných nehodách.

Odhaduje sa, že 9 z 10 dopravných nehôd je spôsobených ľudským zlyhaním spojeným s prekročením rýchlosti, rozptýlením pozornosti alebo alkoholom, pričom podľa oficiálnych zdrojov je posledný faktor príčinou až 24 000 úmrtí ročne.

 

zdroj: inperfecto.com.mx

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com