Hrdinský čin: Iba 15-ročný školák zachránil celú rodinu pred požiarom a istým úmrtím

Dnes vám predstavíme príbeh o veľmi mladom hrdinovi, ktorý zachránil 5 ľudí pred požiarom. Vadim Lipatnikov má len 15 rokov, ale zachoval sa ako pravý dospelý. Dokonca bol odmenený za jeho statočnosť a dostal medailu.

Okná na prvom poschodí panelového domu v ruskej dedine Tertež boli obtiahnuté fóliou, keď vnútri vypukol požiar. Ústredné kúrenie už nejakú dobu nefungovalo a vonku na ulici bolo -40°C.  Staré vedenie to jednoducho nevydržalo.

Rodina Lipatnikovovcov tvrdo spala, keď nastal skrat. Otec bol v práci. Matka Irina zostala doma s 20-ročnou dcérou Galinou s dieťaťom Alinou a Nasťou a 24-ročnou Júliou, ktorá má detskú mozgovú obrnu. Práve vďaka Júlii sa Vadim dozvedel o požiari. Keby nebolo jeho sestry, nikoho by nezachránil.

Vadim spomína na to, ako prišiel domov večer z tréningu a bol tak unavený, že si hneď ľahol spať. V noci okolo tretej ho zobudila výkrikmi Júlia, ktorá obyčajne ani nerozpráva a už vôbec nedokáže kričať. Zdalo sa mu to čudné, no spal ďalej.

Avšak keď jej krik ani po piatich minútach neustával, pochopil, že je zle. Júlii sľúbil, že po ňu príde a rýchlo utekal vzbudiť ostatných. Chodba bola zakrytá dymom a hneď mu bolo jasné, že sa nedokáže dostať von z bytu cez dvere.

Ženy boli veľmi vystrašené a v celom byte bola tma a dym. Plameň sa veľmi rýchlo šíril a preto museli rýchlo konať. Staršia sestra Galina vyrazila lakťom okenné sklo. Vadim vyskočil cez okno v šortkách do dvojmetrového snehu. Teplomer ukazoval -37°C. Rýchlo vzal neter a sestry. V byte zostala len mama s Júliou, pretože sa rozhodla, že bez dcéry neodíde.

Syn sa však vrátil naspäť do bytu a aj napriek tomu, že všetko horelo a na jeho koži sa začali objavovať prvé popáleniny, musel sa prekonať. Júlii dal na tvár handru, aby sa neudusila. Bolo jasné, že s ňou nezvládne skočiť dolu, preto ju zahalil do prikrývky a vzal ju do náručia. Držala sa ho ako kliešť.

Mladý hrdina zakričal mame, aby skočila, no s Júliou utekal cez horiacu chodbu ku dverám. Vyrazil dvere, nevšímal si zranenia, popáleniny a mokré ponožky, ktoré sa lepili na chladné schody. Zachránená rodina sa ponáhľala do domu babky, ktorá bývala vo vedľajšom vchode. V tej chvíli prišli aj hasiči a situácia bola pod kontrolou.

Rodina mala neskutočné šťastie. Keby Vadim nepočúvol Júliu, všetci by sa udusili a zhoreli. Hasiči priznali, že sa obávali najhoršieho, pretože vedeli, kto žije v byte. Boli skutočne prekvapení keď zistili, že sa 15-ročnému chlapcovi podarilo zachrániť každého.

Rodina teraz žije s babku a všetci sú živí a zdraví. Keď sa Vadima moderátori pýtali, či sa nebál vrátiť do horiaceho domu, povedal, že nemal inú možnosť a nenechal by len tak umrieť svoju sestru, ktorá sa nevedela ani len plaziť. Dúfame, že by sa každý zachoval rovnako v takejto situácii.

zdroj kgbuppo.ru

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com