Horúca správa: Z testovania museli stiahnuť šaržu antigénových testov s falošnou pozitivitou!

Predmetná šarža vykazovala v jednom slovenskom meste pravdepodobne falošnú pozitivitu.

Počas víkendového testovania antigénovými testami v meste Brezová pod Bradlom odhalili 22 pozitívnych ľudí. Mesto na základe vysokého počtu vybavilo pozitívnym obyvateľom PCR testy, ktoré potvrdili výskyt nového koronavírusu iba u štyroch. TASR o tom informoval prednosta mestského úradu Ján Michálek.

Keďže počet pozitívne testovaných bol výrazne nad bežný priemer, v súčinnosti s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Trenčíne sme požiadali o pretestovanie pozitívnych ľudí. Mesto všetkých občanov obvolalo a informovalo ich o pretestovaní. Na jeho základe boli identifikovaní iba štyria pozitívni,“ uviedol pre TASR Michálek.

Testovanie PCR testami sa uskutočnilo v pondelok 26. apríla v spolupráci s pracovníkmi myjavskej nemocnice.

„Na antigénové testovanie som išiel s tým, že výsledok budem mať negatívny. Nepociťoval som žiadne príznaky ochorenia. Preto ma výsledok testu prekvapil, zvlášť keď aj osoba, ktorá bola testovaná hneď po mne, mala pozitívny výsledok testu,“ uviedol Peter Sokol, ktorému vyšiel pozitívny antigénový test, ale test PCR na ochorenie COVID-19 nepotvrdil.

Všetkých pretestovaných občanov bude v najbližšej dobe kontaktovať Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) a spresní im ďalší postup. Výrobnú šaržu AG testov, ktorá sa používala v sobotu (24. 4.), sme okamžite stiahli z testovania, aj vďaka čomu bol v nedeľu pozitívny iba jeden občan,“ doplnil prednosta.

zdroj: TASR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com