HORÚCA SPRÁVA: VIDEO Rusi na Ukrajine zbombardovali pôrodnicu. Pod troskami sú deti!

Podľa ukrajinskej tlačovej agentúry Unian bola pri ruskom nálete na Mariupol zasiahnutá detská nemocnica a pôrodnica.

Prezident Volodymyr Zelenskyj uviedol, že v troskách boli nájdené deti. Zásah označil za zverstvo. Pri útoku zrejme zahynulo mnoho žien. Od začiatku ruskej invázie zahynulo v Mariupole podľa vedenia mesta 1 170 civilistov. V stredu pochovali 47 obetí.

K útoku došlo okolo 16:00 miestneho času. „Ruskí okupanti strieľali na pôrodnicu č. 2 v Mariupole. Podľa očitých svedkov pôrodnica už neexistuje, mnoho žien je zranených a zabitých. Rusi, budete horieť v pekle,“ napísal náčelník Vjačeslav Abroskin.

Niekoľko bômb bolo zhodených aj na detskú nemocnicu, informovala tlačová agentúra Unian. „Ruské okupačné sily dnes zhodili niekoľko bômb na detskú nemocnicu. Zničenie je obrovské. Budova nemocnice, v ktorej sa nedávno liečili deti, bola úplne zničená. Informácie o zranených deťoch sa upresňujú. Nikdy nezabudneme! Nikdy to týmto šmejdom neodpustíme,“ povedal Abroskin.

Napriek pokračujúcemu ostreľovaniu Mariupola sa obyvatelia snažia mesto evakuovať. Nie je jasné, či to bude úspešné. Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba po poludní na Twitteri napísal, že „Rusko naďalej zadržiava viac ako 400 000 ľudí v Mariupole a blokuje humanitárnu pomoc a evakuáciu“. „Nerozlišujúce ostreľovanie pokračuje. Takmer 3 000 novorodencov nemá lieky a jedlo. Vyzývam svet, aby konal!“ povedal.

Mariupol je už viac ako týždeň v obkľúčení a humanitárna situácia v strategickom prístave na juhovýchode Ukrajiny je hrozivá. Mesto je bez vody, tepla, potravín, elektriny, funkčnej kanalizácie a telefónnych služieb.

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: unian.ua, twitter

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com