HORÚCA SPRÁVA: Veliteľstvo ukrajinského letectva sa stalo terčom ruského útoku!

Starosta mesta však neskôr denník Ukrajinska pravda ubezpečil, že ruský úder si nevyžiadal žiadne obete.

„Dnes ruskí okupanti zaútočili na veliteľstvo ukrajinských vzdušných síl. Rusi odpálili celkovo šesť riadených striel. Niektoré z nich boli zostrelené protivzdušnou obranou. Ostatné zasiahli niekoľko budov a vážne poškodili infraštruktúru,“ uviedlo velenie vzdušných síl. Dodala, že následky útoku sa objasňujú.

„Ruskí ukupátori zaútočili raketami na veliteľstvo (vzdušných síl). Dôležité je, aby nedošlo k obetiam na životoch,“ uviedol starosta mesta Serhij Morhunov. Vyzval tiež obyvateľov mesta, aby sa ukryli v úkrytoch hneď, ako začujú sirény varujúce pred náletom.

Gubernátor Serhij Borzov podobne vyzval obyvateľov oblasti, aby sa bránili ruskému útoku. Tlačová agentúra Unian pripomenula, že televízna veža bola 16. marca terčom predchádzajúceho ruského útoku na mesto, a preto vysielanie dočasne nefungovalo.

Ukrajinská armáda dnes podľa denníka Ukrajinska pravda poprela, že by Rusku dochádzali sily a rakety. Podľa generála Oleksandra Gruzeviča takéto správy, akokoľvek rezonovali, nezodpovedajú skutočnosti a nepriateľ stále ostreľuje ukrajinské vojenské objekty. „Verte mi, že nepriateľ má stále silu a v blízkej budúcnosti sa ju pokúsi nasadiť,“ varoval. Generál však povedal, že Rusi zmenili taktiku a snažia sa vystopovať a zničiť ukrajinské prostriedky protivzdušnej obrany, letectvo a ukrajinské delostrelectvo. Snažia sa tiež zapojiť čerstvo zmobilizované sily.

Noviny dodali, že podľa Pentagónu Rusko vypálilo na Ukrajinu viac ako 1 200 rakiet, ale stále má ešte veľa rakiet.

zdroj: ukrinform.net

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com