HORÚCA SPRÁVA! V Bratislave opäť pristálo lietadlo Z RUSKA. Minister hospodárstva Sulík: JE TO V SUCHU!

Na bratislavskom letisku v stredu pristálo lietadlo s palivom pre atómové elektrárne Mochovce a Jaslovské Bohunice.

Na sociálnej sieti to oznámil minister hospodárstva Richard Sulík.

„PRIŠLO PALIVO, JE TO V SUCHU 
Posledné týždne som robil kopec tajností ohľadom jadrového paliva do Jaslovských Bohuníc a Mochoviec, z ktorých pochádza 55% všetkej elektriny vyrobenej na Slovensku.
Dôvod bol ten, že som nijako nechcel ohroziť dve dlhšie plánované dodávky palivovych článkov. Jedna prišla pred dvomi týždňami, druhá dnes. Ešte sa na poslednú chvíľu do toho zamotala EASA (European Aviation Safety Agency), no nakoniec sa to na druhý pokus podarilo a obrovský Iljušin pristál dnes o 2:30 v Bratislave. Veľká vďaka štátnej tajomníčke, pánovi Hysekovi z ministerstva dopravy, ministerskej kolegyni z Poľska, MZV, pánovi veľvyslancovi v Poľsku, európskemu komisárovi a všetkým ďalším zúčastneným.
Situácia je teraz taká, že celý tento rok budú bežať všetky štyri reaktory a do piateho (Mochovce 3) začíname zavádzať palivo v najbližších týždňoch (je tiež na sklade). Koľko je z budúceho roku pokryté, neprezradím, ale môžem povedať, že teraz je to v suchu.
.
Dovoľte mi ešte pár poznámok pre tých, čo tu hejtujú, že na MH robíme figu borovú. Tu naše opatrenia len z tohto roku a len z oblasti energetiky:
1. zafixovali sme dnešnú cenu elektriny pre domácnosti na dnešnej úrovni 14 centov za kWh (koncová cena s DPH) na roky 2023 a 2024 !!!
2. zastropovali sme cenu plynu pre domové kotolne
3. prišla prvá loď si skvapalneným plynom (100 mil. m3), celý objem ide na posilnenie zásob
4. s veľkým vypätím síl sme dokončili EMO3 a a sme tesne pred povolením na prevádzku
5. do parlamentu ide tento týždeň zákon, ktorý umožní vybraným subjektom dostať sa do regulácie cien plynu
6. dohodli sme písomný záväzok Slovnaftu, že v prípade prerušenia dodávok ropy cez Ukrajinu, Slovnaft uprednostni Slovensko pri dodávkach ropy cez ropovod Adria
7. dokončili sme takzvaný zimný balíček (rozsiahla legislatíva potrebná kvôli smernici EÚ) a ide na vládu
8. zlúčili sme všetkých 6 štátnych teplárni do jednej spoločnosti (k 1.5.22 vznik spoločnosť MHTH, dovtedy virtuálny holding) a už dnes šetríme milióny na administratíve
9. zvážame všetok desiatky rokov starý rádioaktívny odpad z nemocníc a zdravotníckych zariadení do Jaslovských Bohuníc a ideme ho riadne likvidovať.
10. a last but not least sme zabezpečili jadrové palivo pre všetky funkčné reaktory.
Prajem pekný deň.“ napísal minister na svojom facebooku.
zdroj: Richard Sulik 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com