HORÚCA SPRÁVA: USA uzatvoria vzdušný priestor pre ruské lietadlá!

Prezident USA Joe Biden predniesol svoj prvý prejav o stave Únie. Na úvod hovoril o vojne na Ukrajine, ostro sa vymedzil voči ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi a vyzdvihol inšpiráciu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

„Putinova vojna bola vopred pripravená a nevyprovokovaná. Odmietol diplomatické úsilie. Myslel si, že Západ a NATO nebudú reagovať. A myslel si, že nás môže rozdeliť,“ povedal Biden. Ruský prezident sa podľa neho mýlil a pripomenul, že Spojené štáty, krajiny Európskej únie, Kórea a dokonca aj Švajčiarsko vyhlásili sankcie proti Rusku.

Ako sa očakávalo, Biden vo svojom prejave o stave Únie oznámil uzavretie vzdušného priestoru USA pre ruské lietadlá. Americký prezident tiež zdôraznil, že Spojené štáty sa priamo vojensky nezapoja do konfliktu na Ukrajine, ale ubezpečil, že sú pripravené brániť krajiny NATO.

Pred začiatkom prezidentovho prejavu členovia Kongresu potleskom v stoji ocenili ukrajinskú veľvyslankyňu Oksanu Markarovovú. Okrem toho mali niektorí kongresmani na oblečení pripnutú ukrajinskú vlajku. Biden vyhlásil, že USA stoja za ukrajinským ľudom.

Ruského prezidenta Putina označil za diktátora, ktorý podľa neho zaplatí vysokú cenu, aj keby nakoniec dosiahol svoje na Ukrajine. Ukrajinský prezident Želeskij podľa neho dodáva svojmu národu odvahu.

 

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: edition.cnn.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com