Horúca správa! Slovensko zavádza nové prísnejšie opatrenia proti koronavírusu Covid-19

Zdieľajte článok na

Pandemická komisia schválila ďalšie opatrenia a rozšírila zoznam rizikových okresov a zahraničných regiónov. Nové opatrenia začnú platiť 16.septembra.

 

Podmienky pre organizovanie hromadných podujatí sa majú výrazne sprísniť

Podmienky pre organizovanie hromadných podujatí sa majú na Slovensku od októbra opäť sprísniť. V exteriéri sa ich v zelených okresoch bude môcť zúčastniť najviac 200 ľudí, v interiéri 100. V oranžových a červených okresoch budú môcť mať exteriérové podujatia 100 a interiérové 50 účastníkov. Takáto situácia má byť aj v hlavnom meste Bratislava. Účasť na svadbách sa má obmedziť na 30 ľudí. V piatok o tom po zasadnutí Pandemickej komisie vlády SR informoval šéf rezortu zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO).

Od stredy budú až na výnimky zakázané podujatia v reštauráciách a hoteloch

Od stredy 16. septembra bude zakázané organizovať hromadné podujatia v prevádzkach verejného stravovania a v ubytovacích zariadeniach, výnimkou sú svadby a posedenia po pohreboch. Sprísnia sa aj podmienky pre športové kempy. Vyplýva to zo záverov piatkového rokovania Pandemickej komisie vlády SR, o ktorých informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO).

Marek Krajčí odporúča zákaz návštev v DSS v červených a oranžových zónach

Pandemická komisia vlády SR odporúča zákaz návštev v domovoch sociálnej starostlivosti v červených a oranžových okresoch Slovenska. Rovnako odporúča neorganizovať v týchto oblastiach rodinné oslavy. Seniorom tiež odporúča nechať sa očkovať proti chrípke a pneumokokovým ochoreniam. V piatok o tom po rokovaní komisie informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO).

Krajčí: Zoznam červených zón sa na Slovensku rozšíri

Na zoznam červených zón budú patriť celý okres Bratislava a okresy Nitra, Michalovce, Tvrdošín a Stará Ľubovňa. Na zoznam oranžových okresov patria Malacky, Pezinok, Senec, Nové Zámky, Šaľa, Trenčín, Púchov, Považská Bystrica, Liptovský Mikuláš, Sabinov, Prešov a Vranov nad Topľou. V piatok o tom po rokovaní Pandemickej komisie vlády SR informoval minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽANO).

Česko pribudne na zoznam červených krajín

Česko pribudne na zoznam tzv. červených krajín. Medzi krajiny s nepriaznivou prognózou sa zaradia Rakúsko a Maďarsko. Novými menej rizikovými krajinami budú Švédsko, Bulharsko a Kanada. V piatok o tom na pôde Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR po zasadnutí Pandemickej komisie vlády SR informoval šéf rezortu zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO).

 

Ako predísť nákaze

  • Ak môžete, zostaňte doma. Von vychádzajte len ak je to nutné.
  • Všade mimo domu noste rúško. Chránite tak seba aj ostatných.
  • Ak ste na verejnosti, držte si od ostatných odstup aspoň 2 metre.
  • Umývajte si ruky hneď po príchode domov.

Obmedzte na minimum stretnutia s priateľmi, blízkymi a rodinou. Vírus môžete šíriť aj bez toho, aby ste mali príznaky.

 

Informácie nájdete aj na www.korona.gov.sk


Zdieľajte článok na

You Might Also Like