HORÚCA SPRÁVA! Slovensko nakúpi od Fínska 76 kusov bojových obrnených vozidiel 8×8!

Slovensko nakúpi od Fínska 76 bojových obrnených vozidiel (BOV) 8×8. 

Na sociálnej sieti uviedol minister obrany Jaroslav Naď.

„OD VLÁDY SR SOM DOSTAL MANDÁT NA UZATVORENIE ZMLUVY NA OBSTARANIE KOLESOVÝCH BOJOVÝCH VOZIDIEL.Ozbrojené sily SR roky patrili k posledným krajinám, ktoré touto technikou nedisponujú, pričom patrí medzi hlavnú výzbroj jednotiek pozemných síl spojeneckých armád. Nevyhnutný, dôležitý a nesmierne prospešný nákup, ktorý posúva naše OSSR o level vyššie.
Vláda SR dnes súhlasila s obstaraním 76 kusov bojových obrnených vozidiel 8×8 s vládou Fínska formou medzivládnej spolupráce tzv. projektom „vláda – vláda“. Cena vozidla je 4,64 mil eur s DPH. Slovenskí vojaci tak dostanú nové Patria AMVXP 8×8 v konfigurácii s vežou Turra-30 a 30 mm kanónom.
Všetky ponuky ktoré sme dostali vyhodnocoval tím 60 odborníkov. V oblasti zapojenia slovenského obranného priemyslu boli súčasťou vyhodnocovacieho tímu aj odborníci z Ministerstva hospodárstva SR.
AKÉ KRITÉRIÁ POSUDZOVALI? cena akvizície predstavovala 35 % z hodnotenia, technické špecifikácie 30 %, logistická podpora, teda kalkulácia životného cyklu techniky mala váhu 10 % a štvrtinu hodnotenia predstavovala miera zapojenia slovenského obranného priemyslu. Dôraz bol pritom kladený na požiadavky OS SR, ekonomické hľadisko a tiež zabezpečenie bezpečnosti dodávok v prípade krízovej situácie. Súčasťou hodnotenia bolo aj testovanie vozidiel.
Návrh rezortu obrany na obstaranie BOV 8×8 schválila tiež Bezpečnostná rada SR, pričom bol predmetom predbežného a medzirezortného pripomienkového konania. Materiál bol zároveň predložený na posúdenie Ministerstvu financií Slovenskej republiky – Útvaru hodnoty za peniaze.
Veľmi sa teším, ďakujem všetkým za podporu, som rád, že spolu budujeme moderné a spoľahlivé ozbrojené sily, ktoré sú tu vždy pre tých, ktorí to potrebujú.“ napísal minister na sociálnej sieti.

zdroj: Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com