HORÚCA SPRÁVA! Ruský prezident Vladimir Putin má údajne rakovinu!

Ruský prezident Vladimir Putin má údajne rakovinu štítnej žľazy, naznačuje dlhodobé vyšetrovanie prezidentovho zdravia ruskými novinármi z publikácie Project Media. „Putina teraz sprevádza veľký tím lekárov vrátane chirurga, ktorý sa špecializuje na rakovinu štítnej žľazy,“ citovala správu talianska tlačová agentúra ANSA.

Kremeľ poprel fámy o rakovine hlavy štátu.

„Sú to výmysly a lži,“ povedal podľa ruských médií Putinov hovorca Dmitrij Peskov. Ten pripomenul, že v Rusku bol Project Media uznaný za nežiaducu organizáciu a na žiadosť generálnej prokuratúry bol zrušený.

Ukrajinská tlačová agentúra Unian poukázala na pasáž z tejto správy, podľa ktorej starnúci Putin, ktorý v októbri oslávi 70. narodeniny, údajne uprednostňuje omladzujúce „kúpele“ založené na tradičnej medicíne z pohoria Altaj. Tieto kúpele mu údajne odporučil súčasný minister obrany Sergej Šojgu. Hoci chýbajú presvedčivé dôkazy o ich užitočnosti, Putinovi sa páčili a ďalší členovia ruskej elity vrátane moskovského starostu Sergeja Sobjanina a šéfa plynárenského gigantu Gazprom Alexeja Millera údajne nasledujú prezidentov príklad.

Pochybnosti o Putinovom zdraví sa objavovali už viackrát a teraz sa zintenzívnili v súvislosti s Putinovým rozkazom na inváziu na Ukrajinu, ktorá trvá už 37. deň a zatiaľ nepriniesla ruským jednotkám žiadny významný úspech, snáď okrem obsadenia Chersonskej oblasti na juhu krajiny.

Minulý mesiac bieloruský prezident Alexander Lukašenko v rozhovore pre japonskú televíznu stanicu TBS odmietol špekulácie o Putinovom zdraví. Ruský prezident je podľa neho „v lepšej kondícii ako kedykoľvek predtým“.

Západní predstavitelia opakovane tvrdia, že Putin sa pri útoku na Ukrajinu prepočítal. Britský premiér Boris Johnson o ruskom prezidentovi povedal, že sa správa iracionálne. Holandský premiér Mark Rutte ho označil za „absolútne paranoidného“.

Lukašenko všetky tieto obvinenia odmietol. „Západ a aj vy by ste si mali vypustiť z hlavy túto hlúposť, tento nezmysel,“ povedal bieloruský prezident zástupcovi japonských médií. „Putin je absolútne fit, je v lepšej kondícii ako kedykoľvek predtým… Je psychicky aj fyzicky úplne zdravý, je to športovec,“ dodal Lukašenko.

Autoritársky bieloruský líder poskytol územie svojej krajiny ruskej armáde na útok na Ukrajinu, ale zatiaľ sa zdráha vstúpiť do otvorenej vojny s Ukrajincami.

zdroj: dailymail.co.uk

 

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com