HORÚCA SPRÁVA! Ruský prezident Putin pritvrdzuje: Za Rusko by mohlo prísť bojovať až 16-tisíc dobrovoľníkov z blízkeho východu!

Ruský prezident Vladimir Putin dal v piatok zelenú na príchod tisícov bojovníkov z Blízkeho východu, aby bojovali proti Ukrajine.

Minister obrany Sergej Šojgu na zasadnutí ruskej Bezpečnostnej rady uviedol, že na Blízkom východe je 16 000 dobrovoľníkov, ktorí sú pripravení prísť bojovať s Ruskom podporovanými silami do separatistického regiónu Donbas na východe Ukrajiny.

„Ak vidíte, že existujú títo ľudia, ktorí chcú z vlastnej vôle, nie za peniaze, prísť na pomoc ľuďom žijúcim v Donbase, potom im musíme dať to, čo chcú, a pomôcť im dostať sa do zóny konfliktu,“ povedal Putin.

Šojgu tiež navrhol, aby sa rakety Javelin a Stinger západnej výroby, ktoré ruská armáda ukoristila na Ukrajine, odovzdali silám Donbasu.

„Pokiaľ ide o dodávky zbraní, najmä západnej výroby, ktoré sa dostali do rúk ruskej armády – samozrejme, podporujem možnosť ich odovzdania vojenským jednotkám Luganskej a Doneckej ľudovej republiky,“ povedal Putin.

„Prosím, urobte to,“ povedal Šojguovi.

Rusko vtrhlo na Ukrajinu 24. februára krátko po tom, ako Putin uznal odštiepenecké územia za nezávislé štáty, pričom tento krok bol medzinárodne odsúdený ako nezákonný.

Rusko tvrdí, že jeho „špeciálna vojenská operácia“ na Ukrajine bola vynútenou reakciou na to, čo nazýva genocídou zo strany Ukrajiny voči rusky hovoriacim na východe krajiny – čo Kyjev a Západ odmietajú ako nepodloženú vojnovú propagandu.

Šojgu uviedol, že ruská armáda plánuje posilniť svoju západnú hranicu po tom, čo podľa jeho slov došlo k nárastu počtu západných vojenských jednotiek na ruských hraniciach.

 

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: reuters.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com