HORÚCA SPRÁVA! Rusko zavádza od 1. mája rubeľ v dobytom Chersone!

Návrat Chersonskej oblasti pod ukrajinskú kontrolu neprichádza do úvahy, povedal Kirill Stremousov, zástupca šéfa vojensko-civilnej správy regiónu. Zároveň oznámil, že Chersonská oblasť prejde od 1. mája na rubeľ, uviedla Ukrajinská pravda.

„Otázka návratu Chersonskej oblasti späť k nacistickej Ukrajine neprichádza do úvahy. Je to nemožné. Chersonská oblasť sa bude ekonomicky rozvíjať. Kyjev už nebude môcť našej krajine vnucovať svoju škaredú nacistickú politiku zameranú na zničenie ľudí a ich identity,“ povedal Stremousov.

V Chersonskej oblasti sa od 1. mája zavedie nová mena, ruský rubeľ. Podľa Stremousova bude „prechodné obdobie“ trvať maximálne štyri mesiace, dovtedy sa budú môcť používať obe meny, potom sa prejde na rubeľ. Rusi medzitým od apríla plánujú zaviesť rubeľ.

Hlavnou úlohou je podľa Stremousova obnoviť hospodárstvo regiónu. Ukrajinská Pravda s odvolaním sa na správy z ukrajinského vojenského velenia napísala, že Rusi vyhlásili mobilizáciu mužov a na 1. mája sa plánuje „referendum“ a v období od 2. do 10. mája „sčítanie ľudu“. Podľa ukrajinského generálneho štábu majú miestni obyvatelia zakázané pohybovať sa medzi osadami.

Stremousov označuje tieto správy za nepravdivé. „Žiadne referendum sa neplánuje. Ukrajinskí propagandisti šíria falošné príbehy o vzniku Chersonskej ľudovej republiky, aby zastrašili miestne obyvateľstvo. Chersonská oblasť sa bude rozvíjať a zmení sa na prosperujúci región, v ktorom nebude miesto pre ideológiu, ukrajinský nacizmus,“ povedal.

zdroj: pravda.com.ua

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com